خانه / گوناگون / سرمای شدید در بزرگترین استان کانادا در چند روز آینده

سرمای شدید در بزرگترین استان کانادا در چند روز آینده

هواشناسی کاناد ا سرمای بسیاری شدید را برای کانادا پیش بینی کرده است. بعد از طوفان روزهای گذشته در استان های انتاریو، کبک و مانیتوبا سرمای شدیدی این استانها را فرا گرفته است. تا جایی که دیشب استان انتاریو با دمایی معادل 35 – درجه همراه با بادهای بسیار سرد مواجه شد.
بر اثر بارش برف و سرمای بسیار شدید در استان انتاریو ، بزرگترین استان کانادا بیش از 140 پرواز فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو لغو شد.
منابع محلی در کانادا با اشاره به مختل شدن سیستم حمل و نقل در مناطقی از استان انتاریو اعلام کردند انتظار می رود سرمای شدید همچنان تا روزهای آینده ادامه داشته باشد.

بنابر گزارش شبکه هواشناسی کانادا امشب 30 ژانویه دمای هوای تورنتو به 40- درجه خواهد رسید.

بنا به تایید این شبکه، از خارج شدن بچه های کوچک و افراد مسن از منزل بشدت خودداری شود. سرمازدگی یکی از جدی ترین آسیب هایی است که ممکن است افراد در این روزها دچار شوند.

در دماهای زیر منفی ۱۵ درجه سانتیگراد، رگ‌ها در اندام‌ها و پوست بدن انسان آغاز به تنگ شدن می‌کنند. این سازوکاری است تا بدن گرمای کم‌تری از دست بدهد. سرماهای شدید و طولانی باعث می‌شود تا این تنگی رگ‌ها باعث رسیدن کم خون به آن اندام یا پوست بشود. همراهی سرمای زیاد و گردش خون پایین می‌تواند باعث نابودی بافت بشود. احتمال آسیب در نقاطی که دورتر از قلب هستند یا سطح بیشتری در معرض سرما دارند بیشتر است. انگشت‌های پا و دست، گوش‌ها و بینی از این گونه اندام‌ها هستند

مطلاب مربوط

خواص پسته برای کودکان؛ 10 خاصیتی که سلامتی شما را بیمه می کند

فواید پسته برای کودکان پسته یکی از مغزهای خوراکی با بیشترین میزان فیبر و چربی …

تئاتر ایرانی در بن؛ با نمایش کاریکاتوری علیه جنگ

انجمن تئاتر ایران و آلمان پس از دو سال وقفه یک نمایشنامه انتقادی را در …