خانه / گوناگون / اصغر فرهادی و جعفر پناهی در بخش مسابقه جشنواره کن

اصغر فرهادی و جعفر پناهی در بخش مسابقه جشنواره کن

تیری فرمو، دبیر جشنواره کن، روز پنج شنبه دوازدهم آوریل طی مراسمی در پاریس، فیلم های منتخب هفتاد و یکمین دوره جشنواره کن را که ماه آینده در این شهر ساحلی فرانسه برگزار می شود، اعلام کرد.

طبق این اعلام فیلم تازه ای از جعفر پناهی با نام «سه رخ» در بخش مسابقه جشنواره کن به نمایش درخواهد آمد. گفته می شد که این فیلم برای جشنواره جهانی فیلم برلین پذیرفته شده بود اما این فیلم در این جشنواره نمایش داده نشد و شایع شد که پناهی فیلم را برای جشنواره کن نگه داشته است.

پناهی برای اولین بار در بخش مسابقه جشنواره کن شرکت خواهد کرد، این در حالی است که این فیلمساز در ایران ممنوع الخروج و ممنوع الکار است و احتمالاً امکان حضور در این جشنواره را نخواهد داشت.

پناهی جایزه دوربین طلایی جشنواره کن را برای فیلم بادکنک سفید در کارنامه دارد. این جایزه به بهترین فیلم اول فیلمسازانی که آثارشان در بخش های مختلف جشنواره نمایش داشته باشد، اهدا می شود.

پیشتر اعلام شده بود که فیلم تازه اصغر فرهادی با عنوان «همه می دانند» به عنوان افتتاحیه جشنواره و یکی از فیلم های بخش مسابقه نمایش داده خواهد شد.

این اولین بار طی سال های اخیر است که جشنواره کن یکی از فیلم های بخش مسابقه خود را به عنوان افتتاحیه نمایش خواهد داد. این فیلم که با تهیه کننده فرانسوی و در اسپانیا ساخته شده، داستان دختری به نام لورا را روایت می کند که از بوینس آیرس آرژانتین به زادگاهش در روستایی در اسپانیا بازمی گردد تا در مراسم ازدواج خواهرش شرکت کند. اتفافاتی که می افتد مشکلات گذشته خانواده را برجسته می کند.

در این فیلم ستاره هایی چون پنه لوپه کروز و خاویر باردم بازی دارند و بازیگر شناخته شده آرژانتینی، ریکاردو دارین هم نقش شوهر لورا (پنه لوپه کروز ) را بازی می کند.

اصغر فرهادی با فیلم های گذشته و فروشنده، دو بار در بخش مسابقه جشنواره کن شرکت کرده و این دو فیلم سه جایزه از این جشنواره دریافت کرده اند. به نظر می رسد فیلم تازه او یکی از بخت های اصلی جوایز این دوره جشنواره باشد.

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …