خانه / فرهنگ و هنر / اسکار بهترین فیلم به شکل آب “ The Shape of Water “ رسید

اسکار بهترین فیلم به شکل آب “ The Shape of Water “ رسید

نودمین مراسم اعطای جوایز سالانه آمریکا از سوی آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک، «اسکار»، شب یک‌شنبه ۱۳ اسفند ماه برگزار شد. فیلم «شکل آب» برنده چهار جایزه شد که بهترین فیلم سال و کارگردانی از جمله آن‌ها بود.

فیلم گی‌یرمو دل تورو، نه تنها بهترین فیلم سال شد، بلکه جایزه بهترین کارگردانی را نیز از آن این کارگردان و نویسنده مکزیکی کرد.

«شکل آب»، یک فانتزی تاریک و رمانتیک، در مورد زنی‌ست نظافتچی در یک آزمایش دولتی، که توانایی حرف زدن ندارد و عاشق یک موجود عجیب دوزیست می‌شود. این فیلم موفق شد اسکار بهترین موسیقی متن، و طراحی صحنه را نیز به دست بیاورد.

از دیگر جوایز اصلی نودمین مراسم آکادمی علوم و هنرهای تصویری، اسکار بهترین نقش نخست زن برای فرانسیس مکدرموند برای بازی در «سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری» و اسکار بهترین هنرپیشه مرد برای گری الدمن، در «تیره‌ترین ساعت» بود: فیلمی در مورد زندگی چرچیل.

اسکار نقش‌های مکمل نیز به سم راکول برای بازی در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» و خانم الیسون جنی، در فیلم «من، تونیا» رسید.

نودمین اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان به فیلم سباستین للیو، کارگردان اهل شیلی رسید. آثار او که پیشتر برنده جوایزی از سن‌سباستین تا برلین شده بودند، حالا با فیلم «یک زن شگفت‌انگیز» موفقیت‌های خود را به اسکار گسترش دادند.

لی اسمیت با فیلم «دانکرک» اسکار بهترین تدوین را گرفت. جیمز آیووری، اسکار بهترین فیلنامه اقتباسی و جوردن پیل، بهترین فیلنامه غیراقتباسی را گرفتند. راجر دیکینز برای «بلیدرانر ۲۰۴۹» برنده بهترین فیلمبرداری شد، این نوآر علمی‌تخیلی، که دنباله‌ «بلید راند» از سال ۱۹۸۲ بود، بهترین اسکار جلوه‌های ویژه را نیز از آن خود کرد.

مطلاب مربوط

ونکوور: باز شدن بدبوترین گل جهان این روزها قابل بازدید است و هزاران نفر از آن دیدن می کنند

بدبوترین گل جهان که هنگام باز شدن، بوی گوشت مردار می دهد و به گل …

طلای زنده

یکی از مشکلات جهان امروز، حفظ بهداشت محیط زیست است. کره زمین، پر از آلودگی …