خانه / مقالات / ارزش و اهمیت مشاوره مالی و بیمه

ارزش و اهمیت مشاوره مالی و بیمه


برای بهبود و تنظیم چهارچوب برنامه ریزی مالی و بیمه، مشاوره با یک مشاور و کارشناس خبره بیمه و سرمایه گذاری میتواند تفاوتی بزرگی باشد بین رسیدن به اهداف برنامه ریزی مالی مان و یا عقب ماندن وهرگز نرسیدن به آنها.

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، خانواده های کانادایی که از کمک و مشاوره یک مشاور مالی (Financial Advisors) استفاده می کنند در یک دوره فقط 4 تا 6 ساله، تا1.5 برابر بیش از آنهایی که مشاوری ندارند ،بر اندوخته ها و سرمایه گذاری هایی که در آن زمان تعهد کرده و داشتند افزوده شده است.

مهم است بدانید اکثر افرادی که بدنبال راهنمایی های کارشناسانه یک مشاور هستند نهایتا به این نتیجه رسیده اند که یک مشاور بیمه و مالی  Financial Advisors)  (بیش از کسی است که فقط پول آنها را سرمایه گذاری می کند، مشاور شما برای همیشه همراه شماست، کسی است که بطور مرتب و متناوبا مسائل مالی و بیمه های شما را مرور نموده و در فراز و نشیب ها به شما کمک می کند تا مسائل مالیتان را بخوبی مدیریت نمائید.

طبیعی است که شرایط شما در طی گذر زندگی دچار تغییرات شوند در نتیجه مهم و لازم است که مشاورتان را در جریان این تغییرات قرار دهید تا بتواند با شما و به نفع شما و خانواده تان عمل نماید.

تغییرات می تواند شامل موارد زیر باشند:

1- وقتی که برای شما مسائل مهمی  مثل ازدواج ، خرید اولین خانه یا یک خانه جدید یا بدنیا آمدن یک فرزند اتفاق می افتد که می توانند بطور جدی مدیریت مالی را تحت تأثیر قرار دهند.

2- وقتی دچار چالش های مالی می شوید و ممکن است مسائل غیر منتظره ای مثل از دست دادن کار یا بیزنس، مشکلا تی در رابطه با سلامتی و یا جدایی پیش آیند که مخاطرات مالی ایجاد کنند.

3- مسائل مالی پیچیده می شوند، مثل هنگامی که به قول معروف با یک دست چندین هندوانه بزرگ مربوط به مسائل مالی و بیزنس و سرمایه گذاری را با هم برمیدارید که می تواند کنترل هزینه آنها پیچیده شود.

4- هنگامی که تصمیم می گیرید  مسایل و مشکلات مالیاتی بخصوص پیامدهای مالیاتی اموال درصورت فوت که مبحث حفظ اموال و دارایی ها را در بر میگیرد را بررسی نمایید که متاسفانه در فرهنگ ما بسیار کمرنگ وکم اهمیت تلقی میشود ولی مبحثی بسیار قابل توجه میباشد.

5- هنگامی که تصمیم می گیرید برای خانواده و عزیزانتان میراثی با ارزش به یادگار بگذارید.

6- هنگامی که بطور جدی برای زمان بازنشستگی تان تصمیم میگیرید و حرکتی بزرگ از پس انداز کردن تا مصرف کردن آن باید برنامه ریزی شوند.

شرایط شما هر کدام که باشد یک مشاور (Financial Advisor) با تجربه و آگاه می تواند در مرور، بروز درآوردن وتغییر درست برنامه ریزی های شما با توجه به هر یک از این شرایط کمک قابل توجهی باشد. فرا موش نکنید :

” بهترین و بزرگترین سرمایه گذاری شما در کشور کانادا یا فتن یک مشاور و کارشناس خبره بیمه و سرمایه گذاری برای همیشه میباشد”                                  

                                                 مهندس فرحناز جاهد               

مطلاب مربوط

حمایت از بیزینس های ایرانی

می دانیم که بلای کرونا که می توانست در عرض دو و یا سه هفته، …

از ماست که برماست

شما تا چه اندازه اخبار و حوادث جهان را تعقیب می کنید؟ این روزها، یا …