خانه / گوناگون / ادعای جدید مقامات چینی

ادعای جدید مقامات چینی

ادعای جدید مقامات چینی : سویه امیکرون، توسط نامه از کانادا به چین رسیده است!

پس از اینکه شهر پکن اولین مورد از نوع اُمیکرون را اعلام کرد، مقامات چینی ادعا کردند که ویروس ممکن است از طریق نامه ای از کانادا به این شهر سفر کرده باشد – ادعایی که کارشناسان به هیچ وجه نمی توانند آن را درست بدانند.

دکتر کالین فرنس، کارشناس اپیدمیولوژی بیماری های عفونی از دانشگاه تورنتو، طی مصاحبه ای با سی تی وی نیوز می گوید: این ادعا اصلا معتبر به نظر نمی رسد.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری پکن اعلام کرد که این شهر روز شنبه یک مورد از نوع امیکرون کووید را در یک زن 26 ساله گزارش کرده است. پس از انجام ردیابی تماس، مقامات گفتند که این زن به خارج از پایتخت سفر نکرده و با فرد دیگری که مبتلا به ویروس است تماس نداشته است.

با این حال، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری پکن می‌گوید نامه‌های این زن را که شامل نامه‌ای بود که در هفت ژانویه از کانادا ارسال شده بود، بررسی کرد که سه روز بعد از طریق ایالات متحده و هنگ کنگ به پکن رسید.

مقامات ادعا می کنند که در یک نامه ردی از نوع امیکرون وجود دارد. این شامل نمونه هایی است که از کاغذ داخل پاکت گرفته شده است.

پکن در یک خبر ترجمه شده گفت: «احتمال ابتلا به ویروس از طریق اقلام خارجی را نمی توان رد کرد.

اما دکتر فرنس می‌گوید که بعید است که ویروس بتواند برای این چند روز در انتقال زنده بماند. “توانایی کووید برای زنده ماندن روی کاغذ تا حدی به زبری کاغذ بستگی دارد. اما بعید است که بیش از یک یا دو روز در حالت فعال باقی بماند. اصطکاک زیاد با سایر اسناد موجود در یک کیف پستی، زنده ماندن حتی یک روز را نیز بعید می کند.”

دکتر ناظم مهاجرین، اپیدمیولوژیست دانشگاه ساسکاچوان نیز این ادعاها را “گیج کننده” می خواند.

این نوع سویه کووید در پکن در بدترین زمان ممکن برای این شهر شناسایی شده است، زیرا آماده پذیرایی از هزاران ورزشکار برای المپیک است.

.درست است که روابط دیپلماتیک چین و کانادا در وضعیت مناسبی قرار ندارد اما چرا بین این همه کشور، انگشت اتهام چین به سمت کانادا نشانه رفته است

مطلاب مربوط

جشنواره گل لاله در اتاوا

جشنواره بی نظیر گل لاله در اتاوا آغاز شد، اما در مورد تاریخچه لاله های …

نرخ های بهره بالاتر

بانک CIBC : نرخ های بهره بالاتر برای درمان بازار مسکن کانادا، کافی نخواهد بود …