خانه / مقالات / احتیاط

احتیاط

خوانندگان وفادار شهرما، همانطور که می دانید مدتی است که همه دنیا، وارد عصر تازه ای شده است که در آن، آشفتگی های فراوان در همه زمینه ها دیده می شود. تغییرات بسیار بزرگی که نظیرش در تاریخ بشری، تاکنون وجود نداشته است و همه زمینه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی، علمی، هنری، صنعت هواپیمایی و توریستی و غیره تحت تأثیر یک موجود ذره بینی بنام کووید-19 قرار گرفته و فلج شده است. ویروس کرونا، چنان بلایی بر سر جهان آورده است که به قول معروف، آن سرش ناپیدا. استادیوم های ورزشی، سالن های سینماها، برگزاری مراسم مختلف و جشن ها، سالن های اجتماعات سیاسی و اجتماعی، کنسرت ها و هر رویداد دیگری که جمعیت زیادی را در خود جای بدهد، همگی لغو شده اند و دنیا در یک خواب سنگین و نیمه جان فرو رفته و با نگرانی منتظر است.
اگرچه دنیای غیر انسانی، همچنان به فعالیت های خود ادامه می دهد و بدون حضور نابودکننده انسان، تا حدودی دارد به آرامی نفس می کشد، اما دنیای انسانی به یک جهنم بلاتکلیف تبدیل شده است که در یک انتظار عذاب آور، چشم به فردای نامعلومی دارد تا یک زندگی آرام و بدون دغدغه ای را آغاز کند.
اگرچه مدتی است که واکسن ویروس کرونا، در بسیاری از کشورها مورد بهره برداری قرار گرفته است. اما آنچه که مسلم است، انجام واکسیناسیون به این زودی ها به پایان نخواهد رسید و تا آن زمان فرا برسد، تلفات و صدمات ناشی از ویروس کرونا همچنان ادامه خواهد داشت.
از طرف دولت استان آنتاریو، از صبح امروز پنجشنبه ۱۴ ژانویه، مقررات منع عبور و مرور شهروندان این استان، به مورد اجرا درآمده است. توجه داشته باشید که متخلفین از این مقررات، به جریمه های سنگین محکوم خواهند شد.
هموطنان ارجمند، لطفا به این مقررات توجه و به آنها عمل کنید تا با یاری همه مردم و همکاری با دولت استانی، بتوانیم به تدریج از شر این ویروس خانمانسوز، رها شویم.
جان انسان ها عزیز و شریف است و عاقلانه آن است که به خاطر خود و وابستگان مان، از این جان گرانبها محافظت کنیم.
لطفا برای اطلاعات بیشتر در مورد مقررات جدید که از امروز اعمال گردید، به اخبار کانادا در صفحه 26 مجله شهرما مراجعه فرمایید.
از شما خواننده گرامی خواهش می کنیم که مقررات جدید و دستورکار بهداشتی را جهت حفظ جان خود و اطرافیانتان، کاملا مراعات کرده و مواظب خودتان باشید.
پاینده و پویا باشید

مطلاب مربوط

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت یکم: به یکی از دوستان گفتم: از این روی …