خانه / گوناگون / آمریکا دیگر «کشور مهاجران» نیست

آمریکا دیگر «کشور مهاجران» نیست

آمریکا دیگر «کشور مهاجران» نیست

دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا بخشی از بیانیه‌ای که دستور کار این نهاد را توضیح می‌دهد تغییر داده و عبارتی که ایالات متحده را ملت مهاجران می‌نامد، حذف کرده است.

در بخش بیانیه دستور کار این نهاد که در وب‌سایت آن منتشر شده است آمده : «دفتر خدمات شهروندی و مهاجرتی آمریکا نظام قانونی مهاجرتی این کشور را مدیریت می‌کند و درخواست‌ها برای مهاجرت را به شکلی منصفانه و موثر بررسی می‌کند و به این ترتیب از تمامیت نام مهاجرتی آمریکا و مردم این کشور محافظت می‌کند، وطن را امن نگه می‌دارد و ارزش‌ها را ارج می‌نهد.»

در بیانیه پیشین این دفتر آمده بود که: «دفتر خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده آمریکا با ارائه اطلاعات دقیق و مفید به مشتریان خود و همچنین با اعطای امتیازهای مهاجرتی و شهروندی، تبلیغ برای درک و آگاهی بهتر از حق شهروندی آمریکا و اطمینان از تمامیت نظام مهاجری، شعار آمریکا ملت مهاجران را تضمین می‌کند.»

مدیر این نهاد این تغییر در بیانیه را از طریق ارسال یک ایمیل به کارکنان خود اعلام کرد.

فرانسیس سیسنا در ایمیل خود نوشته: «من معتقدم این بیانیه واضح و ساده نقش این آژانس در سیستم مهاجرتی قانونی این کشور و تعهد ما را به مردم آمریکا نشان می‌دهد.»

او در این نامه توضیح نداده که چرا عبارت ملت مهاجران حذف شده است و گفته این بیانیه با هدف حذف کلمه « مشتری» در قبال دریافت کنندگان خدمات این نهاد تغییر کرده است تا ماموریت آنها مانند خط تولید یک کارخانه در نظر گرفته نشود.

مخالفان سیاست‌های دونالد ترامپ در امور مهاجرتی، نسبت به ایجاد این تغییرات مخالفت خود را ابراز کرده‌اند. آنها می‌گویند آمریکا کشوری است که توسط مهاجران ساخته شده و حذف کردن یک عبارت نمی‌تواند تغییری در واقعیت امر به وجود بیاورد. این تغییرات توسط منتقدان نژادپرستی تلقی شده است.

مطلاب مربوط

کانادا برای برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه تمدید ویزا تا 12 ماه را صادر کرد

کانادا به برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه می دهد ویزای خود را تمدید …

تمامی پرسنل و کارکنان واکسن نزده در مدارس انتاریو باید هفته ای دو بار تست کووید بدهند

وزارت آموزش و پرورش انتاریو اعلام کرد، تمامی کارکنان، معلمان و کلیه پرسنل مدارس که …