خانه / سلامت و بهداشت / Giant Hogweed یکی از خطرناک ترین گیاهان کانادا که در تورنتو در حال شکوفایی است

Giant Hogweed یکی از خطرناک ترین گیاهان کانادا که در تورنتو در حال شکوفایی است

تورنتو به دلیل بسیاری از فضاهای سبز و پارک های گسترده بسیار، دوست داشتنی است. اما در میان درختان زیبا، گلها و گیاهان، تعداد کمی از آنها کاملا خطرناک است. گیاه خارپشت عظیم الجثه، که می تواند باعث جوش، سوختگی و حتی کوری در موارد شدید برای افرادی شود که به آن دست می زنند. زمان رشد و گل دادن این گیاه در حال حاضر فرارسیده است.
شیره این گیاه به ظاهر زینتی، می تواند باعث تحریک شدید پوست، حتی گاهی سوختگی های درجه سه شود که با نور خورشید بدتر می شود.
سوختگی ها در صورت قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، تا ده روز پس از تماس اولیه می توانند تاول بزنند و اگر شیره آن به چشم برخورد کند می تواند باعث کوری موقتی و در بعضی موارد، دائمی شود.
اگر اتفاقاً با گیاه سمی تماس پیدا کردید، حتماً منطقه آسیب دیده را با صابون و آب خنک بشویید و به مدت 48 ساعت از آفتاب پرهیز کنید.
این گیاه در شرایط مناسب می تواند تا پنج متر رشد کند و به طور کلی در مناطق مرطوب، نزدیک جویبارها و رودخانه ها یافت می شود. آنها همچنین می توانند در کنار جاده ها شکوفا شوند. این گیاه همچنین، تهدیدی برای حیوانات خانگی و حتی دیگر جوامع گیاهی است. اگر یکی از این بوته ها با گلهای فریبنده اش را مشاهده کردید، با شماره 311 تماس بگیرید و یا آن را به وزارت منابع طبیعی گزارش دهید.
https://www.ontario.ca/page/ministry-natural-resources-and-forestry

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …