خانه / سلامت و بهداشت / گزارش خوددرمانی نوجوانان در تورنتو با مصرف ماری جوانا به دلیل اضطراب و استرس

گزارش خوددرمانی نوجوانان در تورنتو با مصرف ماری جوانا به دلیل اضطراب و استرس

خبرگزاری شهرما به نقل از Global News:

نوجوانان کانادائی، به مصرف ماری جوانا برای تسکین و کنار آمدن با اضطراب، اذعان دارند و اعتراف می کنند که از این ماده مصرف می کنند.

نمونه آن، نیکول 13 ساله است که در واقع بدون آنکه بداند و اطلاعات کافی داشته باشد، از ماری جوانا برای تسکین اضطراب استفاده میکرد که به نوعی فرار از مشکلات بود. کارشناسان، براساس مطالعات و تحقیقات جدید، متوجه این خوددرمانی در بین نوجوانان شده اند و چون نوجوانان از تمامی خطرات آگاه نیستند، این موضوع موجب نگرانی کارشناسان شده است.

مدیر مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد در کانادا (CCSA) اظهار میدارد که براساس همین بررسی ها، مشخص شده است که نوجوانان، تصور می کنند ماری جوانا، اعتیادآور نیست و حتی برخی معتقدند که مشکلی هم در رانندگی نخواهند داشت که این عقاید، اشتباه می باشد.

پذیرش عمومی در میان مردم در ارتباط با مصرف ماری جوانا چه به دلیل درمانی و یا تفریحی، رو به گسترش است. بهتر آن است که این جوانان دیرتر به سراغ استفاده از این گونه مواد، بروند. Dr. Mary Olmstead استاد روان شناسی و علوم اعصاب دانشگاه کوئین، ضمن اشاره به اثرات سوء مصرف ماری جوانا می گوید: حتماً به سراغ روش های دیگری نظیر یوگا بروید و با استفاده از آن روش ها، تلاش کنید تا اضطراب و فشارهای عصبی را کاهش دهید و کنترل نمائید.

سن که بالاتر می رود، مصرف ماری جوانا به منظور درمان، به آن آسانی هم که تصور می کنید، نیست. یک بیمار که در سن 42 سالگی که از این ماده مصرف می کرد، دچار میگرن و اضطراب شدید شد. ضمن آنکه شغل خود را در بانک نیز به علت عوارض جانبی مصرف ماری جوانا، از دست داد.

تجربیات آزمون و خطا، نظیر مصرف انواع مختلف ماری جوانا و اینکه کدام یک از آنها تاثیر بهتری بر مصرف کننده و تسکین مشکل او دارند، در مورد مصرف ماری جوانا زیاد است. به خصوص در تورنتو که مصرف داروهای ضدافسردگی متداول می باشد.

مطلاب مربوط

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد: شما اسب نیستید، داروی ضد انگل اسب، کووید را درمان نمی کند

بهداشت کانادا به دلیل اطلاعات غلط در مورد محصولی که برای درمان انگل در حیوانات …

ارائه گواهی واکسن در انتاریو از 22 سپتامبر،‌اجرایی می شود

هنوز واکسن نزده اید؟ به زودی از خدمات و سرویس های بسیاری از بیزینس ها …