خانه / سلامت و بهداشت / کودکان خردسال از ابتلا به ویروس کووید-19 در امان نیستند و متاسفانه می توانند کل خانواده را مبتلا کنند

کودکان خردسال از ابتلا به ویروس کووید-19 در امان نیستند و متاسفانه می توانند کل خانواده را مبتلا کنند

هفته گذشته، کودکی یک ساله، در تورنتو و در بیمارستان کودکان در حالی از بابت ابتلا به کووید بستری شد که تمام خانواده اش نیز به کرونا مبتلا شده بودند. مادری که کودک یک ساله اش در بیمارستان بستری شد، به سایر والدین هشدار می دهد که کودکان خردسال هم از علائم شدید بیماری کووید، در امان نیستند.
دو پسر بچه خردسال این خانم در مهد کودکی که علائم کووید در آنجا مشاهده شده بود، حضور داشتند و خیلی زودتر از حد ممکن، هر چهار نفر این خانواده، به کووید مبتلا شده اند.
پسر سه ساله او علائمی شبیه سرما خوردگی خفیف داشت. اما کودک یک ساله اش دچار تب پنج روزه، ضربان قلب بالا، فشار خون پایین و سرفه شد و به دلیل کبودی انگشتان دستش، بلافاصله به بیمارستان کودکان منتقل شد و در حال حاضر سه روز است که در بیمارستان بستری است.
دکتر فاطیما کاکار، مشاور بیماری های عفونی کودکان می گوید این نوع جدید ویروس در بین کودکان نیز قابل انتقال است اما در بیشتر موارد، باعث بیماری شدید در کودکان نمی شود.
مادر و پدر این کودکان که خودشان نیز به کووید مبتلا شده اند، در حال مراقبت از وی بوده اما از تنگی نفس حتی هنگام انجام کارهای ساده نیز شکایت می کنند.
این مادر جوان، به سی تی وی نیوز می گوید نگرانی هر پدر و مادری است که اگر همزمان، خودشان هم به این بیماری مبتلا شوند، چه کسانی از فرزندانشان مراقبت می کنند.
این خانواده در حال حاضر در بیمارستان نیستند و در خانه بهبود می یابند – و امیدوارند که هیچ والدین دیگری مجبور نباشند که همان مصیبت را تحمل کنند

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …