خانه / مقالات / چگونه امتیاز اعتبار خود را نزد بانکها بهتر کنیم؟

چگونه امتیاز اعتبار خود را نزد بانکها بهتر کنیم؟

تلفنهای متعددی در طول هفته از خانمها و آقایانیکه بعللی امتیازات اعتباری خود را از دست داده اند و نگرانند که در آینده و در صورت نیاز قادر به دریافت وام و کارت اعتبای نخواهند بود دریافت می کنم که مایلند هر چه زودتر نسبت به ترمیم آنها برای روز مبادا اقدام کنند و نمی دانند چطور و از کجا باید شروع کنند.

آنچه پاسخ قاطع و کاملاً صحیح به سئوال فوق را تا حدودی مشکل میسازد تفاوت استانداردهای کمپانیهای امتیاز دهنده است که اعطای آنرا گاه و در مواردی بر اساس جنسیت یا نژاد یا ملیت و یا مذهب و بخصوص سن منوط می نمایند. مثلاً برای یکی سن ممکن است ملاک امتیاز بیشتر قرار گیرد زیرا بر اساس تجربه دریافته است که مردم در سن و سال مشخصی خوش حساب تر هستند و یا مردم از مملکت خاصی بد حسابترند. خواهش می کنم یقه اینجانب را نگیرید که ثابت کن زیرا که اینها واقعیت جامعه هستند و هر روزه شما هم ممکن است به نمونه های آن برخورده باشید. و بدین جهت مشکل است که دقیقاً روش آنها را در امتیاز دادن دانست اما با بکارگیری مراحل زیر شما میتوانید قطعاً به بهتر نمودن و افزایش امتیازات خود کمک کنید.

 

1- پرداخت بموقع صورت حسابهای خود

عموماً بانکها برای پرداخت مانده کارتهای اعتباری و یا اقساط خانه مهلتی را تعیین می کنند که پرداخت بموقع آنها در افزایش امتیازات شما اثری حتمی داشته و بر عکس حتی تأخیری جزئی شما را در لیست بد حسابها قرار خواهد داد. باید به این نکته توجه فرمائید که از زمان پرداخت شما به بانک تا واریز به حساب صادر کننده کارت گاه حتی تا پنج روز طول می کشد و نباید پرداخت آنها را تا آخرین روز سر رسید به تعویق انداخت.

2- فقط دو تا چهار کارت اعتباری داشته باشید

کارت کم خوب نیست اما زیادش نیز بنا به نظر بسیاری از صاحبنظران امور مالی توصیه نمیشود.

3- دو حساب پس انداز و چک داشته باشید.

سعی کنید هم حساب پس انداز و هم یک حساب برای چکهای خود داشته باشید. نداشتن حساب بانکی به امتیاز شما لطمه می زند.

4- سعی کنید نسبت بدهی شما به درآمدتان زیر بیست درصد باشد.

5- تقاضای اعتبار و کارت اعتباری جز در صورت نیاز نکنید.

بیش از چهار بار در سال تقاضای اعتبار کردن امتیاز شما را کاهش خواهد داد بنابراین از تقاضای کارتهای اضافی یا وام از بانکهای مختلف جز آنکه واقعاً احتیاج داشته باشید اکیداً خودداری کنید.

6- ثابت بمانید.

اقامت در یک محل بیش از چهار سال و در یک شغل بیش از پنج سال نشان پابرجایی و ثبوت شما در شغل و محل زندگی و باعث افزایش اعتبار شماست.

برای اطلاعات در مورد دریافت وام مسکن با نگارنده و تلفن شماره  5825-821-416 تماس حاصل فرمائید.

مرتضی ایرانپور

متخصص وام و مشاور در امور مالی

مطلاب مربوط

حمایت از بیزینس های ایرانی

می دانیم که بلای کرونا که می توانست در عرض دو و یا سه هفته، …

از ماست که برماست

شما تا چه اندازه اخبار و حوادث جهان را تعقیب می کنید؟ این روزها، یا …