خانه / مقالات / چرا بیمه عمر سرمایه گذاری است؟

چرا بیمه عمر سرمایه گذاری است؟

«نگاهی کوتاه و گویا»

بحث برسر این که چرا داشتن بیمه عمر یک ضرورت است در جایی که میتوانیم پولمان را به نحو دیگری هم سرمایه گذاری کنیم  پس چراآن را به  جیب شرکتهای بیمه بریزیم همچنان بحث طولانی و جالبی است  که من هر روز با افراد متفاوتی داشته و دارم.

جالب اینجاست که گاهی خود افراد مراجعه کننده با مقایسات منطقی و استدلال به نتایج جالبی می رسند.

یکی از همین عزیزان پس از مدتها بحث و بررسی بالاخره تصمیم به داشتن بیمه عمر گرفتند .

این آقا 45 ساله هستند و تقاضای 500,000 دلار بیمه را داشتند ، در نتیجه با گرفتن اعداد و ارقام از من ،آنها را کنار هم گذاشته و با مقایسه ای ساده به نتیجه جالبی رسیدند به این صورت که مبالغ پرداختی سالانه را برای 500,000 دلار برای انواع بیمه (10 ساله، 20 ساله ، 30 ساله، 40 ساله) جمع کرده و مبلغ کل پرداختی را با مبلغ بیمه دریافتی مقایسه نمودند و آنرا بهترین سرمایه گذاری یافتند. (یادمان باشد که بیمه های دائمی هم وجود دارند).

البته این به این معنی نیست که ما نباید سرمایه گذاری دیگری از جمله خرید ملک و یا سرمایه گذاری مالی به منظور افزایش سرمایه مان انجام دهیم چرا که گذاشتن تخم مرغهایمان در سبدهای متفاوت همیشه باعث حفظ بیشترین آنها خواهد شد و بیمه عمر بهترین سبد به منظور محافظت ازهمه آنهاست.

 با توجه به بازار سرمایه گذاری ، تقریبا در همه دنیا بیمه عمر بهترین و مطمئن ترین نوع پس انداز و سرمایه گذاری پول شناخته شده ضمن اینکه تنها پولی است که در کا نادا بدون کسرمالیات به عزیزان ما پرداخت میگردد . 

بهرحال مقایسه ساده و گویای ایشان برای 500,000 دلار بیمه عمر داشتن به این صورت درآمد:

نوع بیمه                       مبلغ کل پرداختی سالانه

10 ساله                                      550 دلار

20 ساله                                      975 دلار

30 ساله                                     1995   دلار

40 ساله                                      3075 دلار

ایشان فرض کرد که حتی اگر نوع 40 ساله آنرا انتخاب کند در تمام طول 40 سال برای دریافت 500,000 دلار بیمه فقط 123,000 دلار سرمایه گذاری نموده  آن هم به تدریج ،سرمایه گذاری از نوع گارانتی 100%. اگر در ده سال اول، فوت اتفاق بیفتد برای 500,000 دلار بیمه چقدر پرداخت شده؟؟!!

با یک محاسبهٔ ساده به آسانی میتوان نرخ بهره را با توجه به پول پرداخت شده توسط شرکت بیمه ($500,000)وحق بیمهٔ پرداخت شده  در مقاطع مختلف بدست آورد  البته با در نظر گرفتن وفرض سالهای متفاوت فوت وانواع بیمه های انتخابی.

به آسانی میتوان دریافت که هیچ سرمایه گذاری قادر به ایجاد چنین بهره ای نیست ، آنهم به صورت گارانتی .

نظر شما چیست؟

  • آیا با توجه به بازار پر نوسان و نامتعادل سرمایه و پایین بودن نرخ بهره ها کدامیک به صرفه است.
  • آیا در صورت فوت، چه زود هنگام و ناگهانی و چه پس از سالها کدام سرمایه گذاری به صرفه است و انتقال کدامیک براحتی انجام میگیرد؟

بیمه عمر که در عرض یک هفته بدون کسرمالیات وهزینه های انحصار وراثت یکباره به کسانی که نامشان را قید کرده ایم قابل پرداخت میشود،

 یا انتقال هر نوع سرمایه گذاری دیگرکه کسرمالیات و پرداخت هزینه های انحصار وراثت انتقال آنها را ماهها وسال ها به تأخیر خواهد انداخت.

  • ضمنادر نوع دائمی بیمه ها، امکان سرمایه گذاری و استفاده از آن در زمان حیات و برای خود شخص بیمه شده وجود دارد.
    • یادتان باشد این فقط شما هستید که تصمیم میگیرید که چگونه و با چه روشی ریسک های زندگی را شناسایی نموده ، آنهارا  مدیریت نمایید و هزینهٔ این مدیریت را بپردازید.

 مهندس فرحنازجاهد

   کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

error: