خانه / مقالات / پلی ازنگرانی مالی تا آسودگی خیال، بیمه از کار افتادگی ….

پلی ازنگرانی مالی تا آسودگی خیال، بیمه از کار افتادگی ….

بیشتر افراد هرگز به فکر خریداری بیمه از کار افتادگی نمی افتند و این بیمه معمولاً آخرین نوع بیمه ای است که فکر داشتن آنرا می کنند. متأسفانه از هرهفت نفر شاغل، یک نفر دچار از کار افتادگی خواهد شد که معمولاً 5 سال یا بیشتر طول خواهد کشید و  طبق

آمار در اکثر اوقات قبل از 65 سالگی خواهد بود.

با اینکه ما ساعاتی از روزمان را در اتومبیل یا در خانه مان به سر می بریم، نباید فراموش کنیم که زمان قابل توجهی از زندگی مان را در محیط کار سپری می کنیم. به طور معمول، همه در مورد بیمه اتومبیل، خانه و یا بیمه عمر فکر می کنیم. ولی فکر نمی کنیم که خدای نکرده اگر صدمه ای باعث شود که نتوانیم وظایف کاری مان را انجام دهیم، چه باید بکنیم؟

چگونه صورت حسابها و قبض های موجود در صندوق پستی مان را خواهیم پرداخت؟

چگونه استاندارد زندگی مان را حفظ خواهیم کرد؟

چگونه اجاره خانه و یا مورگیج آنرا خواهیم پرداخت؟

چگونه از پس نیاز همسر و فرزندانمان برخواهیم آمد؟

پاسخ همه اینها بر می گردد به “بیمه از کار افتادگی”

بیمهٔ  مهمی که می تواند به آسانی جانشین درآمد شما گردد

زندگی می تواندغیر قابل پیش بینی باشد که در واقع هم هست!

هیچگاه نمی توان مطمئن بود که از امروز تا فردا چه اتفاقی برایمان خواهد افتاد. بیماری و حادثه برای هر کسی ممکن است اتفاق بیافتد و در نتیجه مانع از انجام کار و وظایف روزانه مان شود.

” بیمه از کار افتادگی به شما آسایش خیال خواهد داد”

و اگر از نظر فیزیکی – بدنی مشکل پیدا کنید، به ادامه روند زندگی تان لطمه نخواهد خورد.

بیمه از کار افتادگی می تواند تفاوت بزرگی بین پرداختن تعهدات مالی و عدم پرداخت آنها باشد. چیزی که همه ما از بروز و عواقب آن در این کشور اطلاع داریم.

متأسفانه امکان بروز از کار افتادگی ( به خصوص در صورت سکته که بسیار شایع است) بیش از فوت است. در نتیجه نیاز به پوشش بیمه از کار افتادگی جدی است بخصوص بیمه شخصی نه

گروهی.

تأسف انگیز است ولی واقعیت این است که به اهمیت داشتن آن پی نمی بریم، مگر تا لحظه ای که به آن احتیاج پیدا کنیم.

خانواده های زیادی در کانادا هستند که دچار این مشکل شده اند و نان آور خانه بیمه نداشته است، در نتیجه به مرور زمان و پس از استفاده از پس انداز (اگر وجود داشته باشد) به وام گرفتن از محل خانه ((Refinance یا فروش آن و یا استفاده از حساب بازنشستگی شان روی آورده اند(اگر وجود داشته باشد).

بی شک تاکنون بارها داستان افرادی را که به خاطر بروز از کار افتادگی ، خانواده مجبور به فروش خانه شده است را شنیده اید، چرا که قادر به تأمین پرداخت وام آن نبوده است.

48 درصد از موارد حراج خانه ها (Foreclosure) به دلیل  فوت یا مریض شدن صاحبان آنها به بیماریهای سخت و ناتوانی جسمی و یا از کار افتادگی و در نتیجه عدم توانایی مالی خانواده  در پرداخت مورتگیج )وام مسکن)  بوده است. نقل از:

Housing Corporation Canadian Mortgage

بیمه میتواند در چنین مواردی شما و خانواده تان را درمقابل چنین معظلی محافظت نموده و بسته به سقف بیمه خریداری شده حتی کل مبلغ وام می تواند باز پرداخت شده و خانه را برای آنها حفظ نموده و به خانواده آرامش بخشد ( این نوع بیمه ها انواع مختلفی دارند.)

شاید خیالتان راحت شود اگر بدانید که بیشتر بیمه های از کار افتادگی طوری قیمت گذاری شده اند و عرضه می شوند که بیشترین تعداد افراد با مشاغل گوناگون را پوشش می دهند. پلان های متفاوتی وجود دارند که زمان انتظارشان برای دریافت بیمه متفاوت است و این تفاوتها در قیمت بیمه مؤثرند.

مطمئن باشید که حتی یک روز به تأخیر انداختن آن هم کار عاقلانه ای نیست. اگر شما به عنوان مثال 3000 دلار در ماه خرج خانه می کنید، نیاز به پلانی دارید که این مبلغ را بپوشاند و اگر فکر می کنید که به آن نیازی ندارید، فقط از خودتان سئوال کنید:

در صورت نیاز، این پول از کجا تأمین خواهد شد؟

همسرتان؟

فرزندانتان؟

فروش خانه تان؟

بودجه شما هر چه که هست، بهتر است این بیمه را هم شامل شود.

با آرزوی تندرستی برای همه

 

فرحنازجاهد

(Member of Million Dollars Round Table (MDRT

                               کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

مطلاب مربوط

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …

خلافکاری در پوشش هالووین

در حالی که برخی ناظران تصور می کردند این بخشی از یک بازی در یک …