خانه / گوناگون / پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید، استقلال حذف شد

پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید، استقلال حذف شد

در دیدار برگشت یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی الدحیل قطر را ۱-۳ (۲-۳ در مجموع دو بازی) شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

پرسپولیس که در بازی رفت مقابل این تیم یک بر صفر شکست خورده بود، در این مسابقه سیامک نعمتی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس تیمش را با این بازیکنان به مصاف حریف فرستاد: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، بشار رسن،گادوین منشا و علی علیپور.

کریم بوضیاف، کاپیتان الدحیل زننده گل اول بازی بود که توانست در دقیقه ۳۳ دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند. بازی با همین نتیجه در نیمه اول تمام شد.

در نیمه دوم جلال حسینی، مدافع و کاپیتان پرسپولیس در دقیقه ۵۸ دروازه حریف را باز کرد و کار را به تساوی کشاند. پرسپولیس تهاجمی‌تر کار کرد تا این که سلطان البریک در دقیقه ۷۶ دروازه خودی را باز کرد. پرسپولیس برای صعود فقط دو دقیقه منتظر ماند و این بار این گادوین منشا بود که گل سوم قرمزها را وارد دروازه حریف کرد.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس هم در دقیقه ۹۶ اخراج شد. در پایان این مسابقه جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

حذف استقلال در قطر

اما در دیگر بازی یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان استقلال با تساوی ۲-۲ (شکست ۳-۵ در مجموع) مقابل السد قطر از این مسابقات حذف شد.

استقلال که در بازی رفت در تهران ۱-۳ به حریف باخته بود، در این بازی با ترکیبی هجومی به زمین رفت.

وینفرد شفر، سرمربی آلمانی این تیم مقابل حریف قطری مهدی رحمتی، روزبه چشمی، پژمان منتظری، خسرو حیدری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید اسماعیلی، طارق همام، مهدی قائدی، مرتضی تبریزی و روح الله باقری را به زمین فرستاد.

گل اول این بازی را اکرم عفیف در دقیقه ۲۷ وارد دروازه مهدی رحمتی کرد اما روح‌الله باقری پنج دقیقه بعد کار را به تساوی کشاند. بازی در نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

استقلال در حالی که چهار دقیقه از نیمه دوم گذشته بود توسط مرتضی تبریزی به گل رسید تا امیدهایش برای صعود پررنگ‌تر شود. اما روزبه چشمی، مدافع ملی‌پوش این تیم در دقیقه ۵۰ بازی کارت زرد دوم را گرفت، تا آبی‌ها مجبور شوند در ادامه با یک بازیکن کمتر با حریف رقابت کنند.

بغداد بوجناح در دقیقه ۹۰ بازی یک گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا بازی با نتیجه ۲-۲ به پایان برسد. به این ترتیب السد حریف پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا شد.

مطلاب مربوط

کانادا برای برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه تمدید ویزا تا 12 ماه را صادر کرد

کانادا به برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه می دهد ویزای خود را تمدید …

تمامی پرسنل و کارکنان واکسن نزده در مدارس انتاریو باید هفته ای دو بار تست کووید بدهند

وزارت آموزش و پرورش انتاریو اعلام کرد، تمامی کارکنان، معلمان و کلیه پرسنل مدارس که …