خانه / علم و دانش / وضعیت دانشجویان اینترنشنال در دوران پاندمی

وضعیت دانشجویان اینترنشنال در دوران پاندمی

دانشجویان بین المللی فعلی و سابق روز شنبه خواستار تغییر در قوانین مهاجرتی کانادا شدند ، زیرا آنها با یک بازار کار روبرو هستند که هنوز از تأثیر همه گیری کووید۱۹ بهبود نیافته است. ده ها تظاهرکننده در اولین رویداد برنامه ریزی شده در آخر هفته در دفتر معاون نخست وزیر کریستیا فری لند در تورنتو جمع شدند. رویداد دوم در می سی سیاگا ، برای یکشنبه برنامه ریزی شده است.
دانشجویان می گویند که شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم در کانادا برای فارغ التحصیلان بسیار سختگیرانه است و اختلال اقتصادی در نتیجه بحران کرونا تأمین این شرایط را اساساً غیرممکن کرده است.
یکی از دانشجویان می گوید: “در طول بحران کرونا ، میلیون ها نفر در کانادا کار و دستمزد خود را از دست داده اند ، اما برای دانشجویان مهاجر، این وضعیت هزینه اضافی داشته است.” “بدون شغل ، دانشجویان نمی توانند درخواست اقامت دائم کنند.”
مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی در حال حاضر قابل تمدید نیستند و این امر باعث می شود فارغ التحصیلانی که در طول بیماری همه گیر از کار بیکار شده اند و یا قادر به یافتن کار نیستند ، در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلانی که بیکاری را تجربه می کنند در صورتی که کار مداوم و با دستمزد بالا را قبل از انقضا اجازه نامه خود انجام ندهند ، با اخراج روبرو می شوند.

مطلاب مربوط

آبریزش بینی و سردرد از لیست غربالگری علائم روزمره مدارس انتاریو حذف شد

انتاریو اعلام کرد که از لیست علائمی که باعث می شود کودکان از مدرسه یا …

صدها پزشک در انتاریو می خواهند که حقوق پرستاران را در میان کمبود نیرو و در این شرایط خطرناک افزایش داده شود

به گزارش سی بی سی، بیش از 350 پزشک اورژانس در سراسر انتاریو با امضای …