خانه / گوناگون / اوضاع تهران پس از برف سنگین؛ مساعد از قول مسولان، بحرانی از زبان مردم

اوضاع تهران پس از برف سنگین؛ مساعد از قول مسولان، بحرانی از زبان مردم

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، از شب گذشته بارش برف در استان‌های شمالی، شمال غربی و مرکزی آغاز شد و علی‌رغم هشدارهای هواشناسی درباره کاهش دما و بارش برف، سازمان راهداری و دستگاه‌های امدادی غافلگیر شدند و تعداد زیادی از مسافران در برخی محورهای مواصلاتی گرفتار شدند.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، از ساعت 21 شب  گذشته، تعداد قابل توجهی خودرو در محورهای تهران کرج، قم تهران و تهران گرفتار شدند و این در حالی است که نزدیک به 10 ساعت در این محورها که جزو محورهای اصلی بوده و دارای بار ترافیکی پرحجم هستند متوقف شده بودند.

توقف خودروها و گرفتار شدن آن‌ها در این معابر از یک سو به دلیل درماندگی نیروهای راهداری برای بازگشایی معابر بود و از سوی دیگر نیز دستگاه‌های امدادی نیز کوچکترین امدادرسانی به در راه‌ماندگان را انجام ندادند و تصاویر و گزارش‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که گلایه و انتقادات شدیدی را متوجه پلیس، دستگاه‌های امدادی و راهداری می‌کرد.

این در حالی بود که مسئولان پلیس، راهداری و هلال احمر همگی از آمادگی کامل در طول شب گذشته خبر می‌دادند غافل از آنکه آنچه از فیلم‌ها و تصاویر و نوشته‌های مردم در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد چیزی مغایر با گفته‌های آن‌ها بود و مردم در شرایطی در محورهای مواصلاتی منتهی به تهران گرفتار شده بودند که نه آذوقه‌ای در اختیار آن‌ها قرار گرفت و نه وسائل گرم کننده و سوخت.

همچنین بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، شب گذشته با اشاره به حضور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در محور قم – تهران و هماهنگی‌های انجام شده با وزارت راه اعلام کرده بود: جمعیت هلال احمر استان در پی بارش برف و کولاک در محورهای مواصلاتی به قم به صورت صد در صد در حال آماده‌باش است و مقرر شده، گاردریل بین اتوبان در این محور جهت بازگشت مسافران به شهرهای خود بازگشایی شود.

علاوه بر این شب گذشته مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استان البرز هم از بررسی قصور دستگاه‌ها پس از بررسی موضوع خبر داده بود.

مطلاب مربوط

خواص پسته برای کودکان؛ 10 خاصیتی که سلامتی شما را بیمه می کند

فواید پسته برای کودکان پسته یکی از مغزهای خوراکی با بیشترین میزان فیبر و چربی …

تئاتر ایرانی در بن؛ با نمایش کاریکاتوری علیه جنگ

انجمن تئاتر ایران و آلمان پس از دو سال وقفه یک نمایشنامه انتقادی را در …