خانه / گوناگون / هشت نکته جنجال‌برانگیز در کتاب تازه در مورد ترامپ
Republican presidential candidate Donald Trump takes a telephone call from his daughter Ivanka during an interview with The Associated Press in his office at Trump Tower in New York, Tuesday, May 10, 2016. (AP Photo/Mary Altaffer)

هشت نکته جنجال‌برانگیز در کتاب تازه در مورد ترامپ

این روزها کتابی به بازار آمده به نام “خشم و آتش: درون کاخ سفید ترامپ”. کتاب به بازار نیامده جنجال‌برانگیز شد، عمدتا به خاطر ادعاهایی که در مورد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، طرح می‌کند.

مایکل وولف، نویسنده کتاب، می‌گوید برای نگارش کتاب با بیش از دویست نفر گفتگو کرده، از جمله استیو بنن، از یاران نزدیک ترامپ در دوران انتخابات که چند ماه پس از انتصابش به مشاور ارشد رئیس‌جمهور با ترامپ اختلاف پیدا کرد و از کار برکنار شد. در این گزارش به بعضی ادعاهای طرح شده در کتاب به اختصار اشاره شده است.

بنن دیدار پسر ترامپ با روس‌ها را ”خائنانه” می‌دانست

در ماه‌های پیش از انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، روس‌ها با دان ترامپ دیدار کردند و پیشنهاد دادند اطلاعاتی در مورد هیلاری کلینتون در اختیار تیم ترامپ بگذارند. به ادعای نویسنده کتاب، استیو بنن گفته این جلسه که ”در طبقه ۲۵ برج ترامپ و بدون حضور وکیل برگزار شد” شائبه خیانت دارد و باید بلافاصله به اف‌بی‌آی گزارش می‌شد.

ترامپ بعد از پیروزی گیج شده بود

مایکل وولف، نویسنده کتاب، در مقاله‌ای برای نیویورک تایمز که برگرفته از کتابش است، نوشته شب انتخابات وقتی معلوم شد ترامپ احتمالا می‌برد، ”ملانیا اشک می‌ریخت”، و ترامپ ”گیج” و ”ناباور” بود، اما ناگهان تبدیل شد به مردی که معتقد بود ”شایسته” ریاست‌جمهوری آمریکاست.

ترامپ از مراسم تحلیف ‘عصبانی’ بود

وولف می‌نویسد: ”مراسم تحلیف به ترامپ خوش نگذشت. عصبانی بود که ستاره‌های درجه یک حاضر نشده بودند به مراسم بیایند. از محل اقامتش در بلر هاوس راضی نبود، و آشکارا با همسرش دعوا کرده بود.” وولف مدعی است که ملانیا ترامپ در آستانه گریه بود. ادعایی که دفتر همسر رئيس‌جمهور آمریکا تکذیب کرده.

ترامپ با همسر دوستانش ‘ارتباط’ داشت

در بخش دیگری از کتاب آمده که دونالد ترامپ همیشه پز می‌داده که با همسر دوستانش رابطه جنسی دارد. وولف به نقل از یکی از دوستان ترامپ می‌نویسد: ”ترامپ سعی می‌کرد به همسران دوستانش بقبولاند که دوستانش شوهران خوبی برای آنها نیستند و شوهرانشان آن آدمهایی که آنها فکر می کنند نیستند.”، او زنان دوستانش را به دفتر کارش دعوت می‌کرد تا پنهانی مکالمه‌ ترامپ را با شوهرشان را بشنوند .

به نظر ترامپ کاخ سفید ‘ترسناک’ بود

وولف می‌نویسد: ”به نظر ترامپ کاخ سفید سرگیجه‌آور و حتی کمی ترسناک بود. می‌رفت به اتاق خواب خودش. بعد از دوران کندی، این اولین بار بود که رئیس‌جمهور و همسرش اتاق جدا داشتند. در همان روزهای نخست، دستور داد دو تلویزیون دیگر به جز همان تلویزیونی که در اتاق بود برایش ببرند و یک قفل دیگر هم روی در بگذارند.”

ایوانکا دوست دارد رئیس‌جمهور بشود

مایکل وولف مدعی است که ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ، با هم قرار گذاشته‌اند که اگر شرایط مهیا بود ایوانکا نامزد ریاست‌جمهوری بشود و او حمایتش کند.

احترام ترامپ برای مرداک

وولف پیش از این کتاب زندگینامه روپرت مرداک، غول رسانه‌ای جهان، را هم نوشته. او در کتاب جدید می‌نویسد: ”روپرت مرداک قول داده بود به رئیس‌جمهور منتخب سر بزند، اما دیر کرده بود. بعضی مهمان‌ها می‌خواستند بروند، اما ترامپ که دستپاچه شده بود بهشان گفت روپرت در راه است و اضافه کرد که او از ‘بزرگان’ است.” وولف معتقد است رفتار ترامپ طوری بود که انگار نه انگار حالا قدرتمندترین مرد جهان است. گویی هنوز می‌خواست خودش را در دل غول رسانه‌ای جا کند. آن هم غولی که ترامپ را شارلاتان و احمق می‌دانست.”

مرداک ترامپ را ‘ابله’ خوانده بود

آن‌طور که در کتاب وولف آمده، احترام ترامپ و مرداک متقابل نبود. در بخشی از کتاب که به گفتگوی تلفنی این دو نفر در مورد دیدار ترامپ با مدیران سیلیکون ولی می‌پردازد، آمده که مرداک معتقد بود وعده بستن مرزها و دیوارکشی بین آمریکا و مکزیک، با وعده آسان گرفتن ویزای کار برای شرکت‌هایی که به این مهاجران نیاز دارند، نمی‌خواند. اما ترامپ نگران به نظر نمی‌رسید و به مرداک گفته بود: ”یک کاریش می‌کنیم.” به ادعای وولف، مرداک در حالی که گوشی را می‌گذاشت گفته بود ”عجب ابلهی است.”

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …