خانه / فرهنگ و هنر / نگاهی به مراسم مت گالا 2019

نگاهی به مراسم مت گالا 2019

تم مت‌گالا

هر ساله 6 ماه قبل از تاریخ برگزاری مراسم، تم مشخصی از طرف موسسه طراحی لباس انتخاب و اعلام می‌شود. تم مت گالا 2019 نیز “camp: notes on fashion” (اردوگاه هنر اغراق‌: یادداشت‌هایی بر فشن) است. در حقیقت بر اساس تم انتخاب‌شده، مهمانان لباس خود را برای فرش قرمز مراسم آماده می‌کنند. از سال 1995 مراسم مت‌گالا به مدیریت سردبیر مجله ووگ ” آنا وینتور” برگزار می‌شود و البته هر ساله به انتخاب وینتور میزبان‌های خاصی نیز او را در برگزاری حمایت می‌کنند؛ مثلا در سال‌های پیش امل کلونی،دوناتلا ورساچه و ریحانا میزبان‌های هفتادمین سالگرد مراسم مت‌گالا بودند و میزبانی مت‌گالا 2019 را نیزلیدی گاگا، الکساندره میکله، هری استایل و سرنا ویلیامز به عهده داشتند.

مهمانان با چه استایلی در مراسم حاضر می‌شوند؟

‌هر ساله مهمانان که سلبریتی‌ها از مهمترین آنها هستند، با توجه به تم مراسم، تصمیم به انتخاب طرح برای استایلشان می‌گیرند. البته ماه‌ها این تصمیم از برندهای مختلف و سلبریتی‌ها زمان می‌برد. برندهای لباس و زیورآلات، سلبریتی خاصی را برای آنکه سفیر آن برند در مراسم باشد، انتخاب می‌کنند. آنها با توجه به تم مراسم لباس‌های متفاوتی را طراحی می‌کنند که با مشورت و موافقت طرفین، بهترین آنها آماده می‌شود.

در مت‌گالا امسال با تم انتخاب‌شده (اردوگاه هنر اغراق‌: یادداشت‌هایی بر فشن) قطعا باید آماده دیدن لباس‌های عجیبی در مراسم باشیم. میزبان‌های مراسم از گوچی که حامی مالی مراسم است تا ولنتینو و شیاپرلی خود برندهایی هستند که به‌خوبی با استایل کمپ آشنایی دارند. لیدی گاگا نیز از خوانندگان پاپ طرفداراستایل کمپ به حساب می‌آید. الکساندره میکله، مدیر هنری برند گوچی هم معتقد است کمپ، طبیعت هستی اوست. مهم‌تر از همه شخص آنا وینتور است که خودش یکی از نمادهای استایل کمپ به شمار می‌آید.

استایل میزبانان مراسم

آنا وینتور

آنا وینتور سردبیر مجله ووگ که حدود 20 سال است مدیریبت مراسم مت گالا را نیز به عهده دارد، در مراسم مت گالا 2019 با لباس صورتی گلدار به همراه شنلی کوتاه از پر حضور یافت. او به همراه دخترش که لباسی از الکساندر مک کوئین به تن داشت ، در ورود به فرش قرمز همراهی شد. طراحی و دوخت لباس آنا وینتور را برند شنل به عهده داشت که به گفته او دقیقا مطابق با ویژگیهای مفهموم کمپ (هنر اغراق) طراحی شده. او اضافه کرد به گفته سوزان سونتاک کمپ همچون زنی است با 3 میلیون ویژگی در هنگام راه رفتن.

لیدی گاگا

لیدی گاگا که امسال برنده اسکار موسیقی و گرمی شده است، یکی از میزبانان مراسم مت گالا 2019 است. او با لباسی هماهنگ با تم مراسم در فرش قرمز حاضر شد. لباس او طراحی brandon maxwell است که لباس مراسم اسکار او را نیز طراحی کرده بود. لباس او از 4 لایه تشکیل شده بود و به جرات یکی از جذاب‌ترین لباسهای مراسم بود. لایه اول، لباسی صورتی بسیار بزرگ و پفی و حجیم بود که در ابعاد لباس مفهوم کمپ را میدیدم و لایه دوم لباس مشکی بود که یقه آن کج بود و کلاشی شبیهه به تلفن همراه به دست او بود.

الساندرو میکله و هری استایلز

الساندرو میکله (مدیرهنری گوچی) و هری استایلز که دیگر میزبانان مراسم بودند با لیاسهایی از برند گوچی در مراسم حضور یافتند. لباس هری استایلز که سرهمی مشکی رنگ بود الهام گرفته از لویی چهاردهم بوده است که یکی از افراد تاثیرگزار در استایل کمپ بوده است. او که از لاک برای ناخنهایش استفاده کرد بود در توضیح گفت: استایل کمپ یعنی بدون ترس از قضاوت شدن و با آزادی لباس پوشید.

جی‌جی حدید

جی‌جی حدید که برای سال ششم در مراسم مت گالا شرکت می‌کرد، امسال با لباسی از برند مایکل کورس پا به فرش قرمز گذاشت. می‌توان جی جی را ملکه سرزمین یخ‌ها لقب داد. لباس او تماما از پارچه‌ای به رنگ سفید و نقره‌ای و طلایی بود. او از همان پارچه کلاهی هم به سر گذاشته بودن.

کاردی بی

کاردی بی هم به سراغ یک پیراهن بسیار جالب از تام براون رفته بود. تام براون هم از طراحان بسیار خلاق دنیای مد است و استاد لباسهای جذاب و گاهی هم غیرمنتظره است.طول دنباله لباس سه متر بود، از سی هزار پر استفاده شده بود و 35 نفر مجموعا 2000 ساعت کار کردند تا چنین نتیجه ای حاصل شد.

جرد لتو

جرد لتو نیز با لباسی از برند گوچی در مت گالا 2019 حاضر شد. او که با مجسمه‌ای از سرش پا به فرش قرمز گذاشت باعث تعجب همگان شد. البته این مجسمه‌های سر نمادین که برگرفته از استایل کمپ هستند، برای اولین بار در شوی لباس پاییز و زمستان گوچی نیز دیده شده بودند.

مطلاب مربوط

طلای زنده

یکی از مشکلات جهان امروز، حفظ بهداشت محیط زیست است. کره زمین، پر از آلودگی …

واکسینه بودن برای شرکت در بزرگترین فستیوال موسیقی در اتاوا، اجباری شد

فستیوال بزرگ و محبوب موسیقی Escapade Music Festival (EMF) در اتاوا، و در ماه سپتامبر …