خانه / گوناگون / محکومیت قاتلان سینا پارسی، جوان ۳۲ ساله ایرانی-کانادایی

محکومیت قاتلان سینا پارسی، جوان ۳۲ ساله ایرانی-کانادایی

یک زوج ساکن تورنتو که در سال ۲۰۱۵ سینا پارسی، جوان ۳۲ ساله ایرانی– کانادایی را به طرز فجیعی به قتل رسانده بودند، محکوم شدند.
به گزارش CBC، روز گذشته، Clyde Marshall به جرم قتل عمد به حبس ابد و Sabrina Chourat، با یک درجهتخفیف، به قتل از درجه دوم محکوم شد که مجازات او بعدأ اعلام خواهد شد.
هر دو قاتل در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵، پس از کشف جسد سینا پارسی در آپارتمان آنها در شهر تورنتو، نزدیک به ۲ هفته در سراسر کاناداتحت تعقیب بودند تا سرانجام در یک فروشگاه وال مارت در منطقه آبشار نیاگارا دستگیر شدند.
کلاید مارشال که در زمان قتل ۳۷ ساله بود اهل استان نیوبرانزویک است و شریک زندگی‌اش سابرینا اهل شهر اتاواست و در زمان قتلسینا پارسی ۲۷ ساله بوده است.
وکیل مدافع کلاید مارشال به شبکه CBC گفته است قاتل جنایت هولناکی را که انجام داده پذیرفته است و به همین دلیل به مجازات حبسابد، بدون امکان آزادی تا ۲۵ سال آینده محکوم شده است.
به گفته Alana Page، وکیل مدافع کلاید مارشال، او ضمن ابراز تأسف خود را مقصر اعلام کرد تا همسر سینا پارسی و فرزندانخودش، به خاطر طولانی شدن محاکمات ناراحتی بیشتری تحمل نکنند.
سینا پارسی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ پس از شرکت در یک بازی فوتبال ناپدید شده بود. پلیس منطقه یورک در آغاز او را فردی گمشدهمعرفی کرده بود، اما با پیدا شدن سرنخ‌هایی مأموران پلیس تورنتو به آپارتمان کلاید و سابرینا در یکی از محلات غرب تورنتو میروند وجسد سینا پارسی را در آنجا پیدا می‌کنند.


دو سال پیش پلیس تورنتو کشته شدن جوان ایرانیکانادایی را بسیار «خشونت آمیز» توصیف کرده بود. تحقیقات بعدی مشخص کرد کهسینا پارسی در شب واقعه در حالیکه با دوستانش مشغول بازی بوده ناگهان زمین فوتبال در منطقه یورک را ترک می‌کند.
در حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه شب سینا پارسی با کلاید و سابرینا در یک کافی شاپ تیم هورتونز در منطقه خیابان‌های Jane و St. Claire دیدار می‌کند و سپس سه نفری به آپارتمان کلاید و سابرینا می‌روند.
بر اساس گزارش پلیس سینا و زوج کانادایی در آپارتمان آنها با یکدیگر، شکلی از رابطه جنسی خود خواسته، با بستن دست‌های سینا بهتخت، برقرار می‌کنند.
مدتی بعد سینا با بدن برهنه و به روی شکم به تختخواب بسته می‌شود. در طول شب از چند طناب و کمربند پارچه‌ای برای بستن او بهتخت، به شکل‌های مختلف استفاده شده بود.
بر اثر رفتارهای خشونت آمیز مکرر، علاوه بر جراحات دیگر، استخوان بینی سینا شکسته شده و جریان خون سطح مغز او را پوشاندهبود. به گزارش پلیس سینا احتمالأ بر اثر بسته شدن شریان‌ها و آسیب‌های شدید جسمی‌در ناحیه سر و صورت و گردن دچار خفگی ومرگ شده بود.
در زمان بسته بودن دست و پای سینا، کلاید و سابرینا کیف پول او را برمی‌دارند و با داشتن شماره رمز حساب بانکی، مبلغ ۴۰۰ دلار ازحساب سینا برداشت می‌کنند.
کمی‌بعد از ساعت ۴ بامداد، Clyde Marshall و Sabrina Chouart آپارتمان خود را همراه با سگ‌شان و یک کوله پشتی ترکمی‌کنند. زن و مرد با بستن سگ خود به ستونی در خیابان با اتوبوس به طرف آبشار نیاگارا می‌روند و پس از ۱۱ روز فرار، در یکفروشگاه مال مارت در شهر نیاگارا دستگیر می‌شوند.
کلاید مارشال در نامه‌ای که در جریان محاکمه خطاب به رویا پارسی، همسر مقتول نوشته معذرت خواهی کرده و قتل سینا را «هولناک»توصیف کرده و نوشته:«نه شوهر شما شایسته سرنوشتی که برایش اتفاق افتاد بود و نه شما سزاوار دردی هستید که همیشه احساسخواهید کرد».
برگرفته از سایت www.persianmirror.ca

مطلاب مربوط

کانادا برای برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه تمدید ویزا تا 12 ماه را صادر کرد

کانادا به برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه می دهد ویزای خود را تمدید …

تمامی پرسنل و کارکنان واکسن نزده در مدارس انتاریو باید هفته ای دو بار تست کووید بدهند

وزارت آموزش و پرورش انتاریو اعلام کرد، تمامی کارکنان، معلمان و کلیه پرسنل مدارس که …