خانه / سلامت و بهداشت / محصولاتی که با وجود داشتن چربی باعث کاهش وزن میشوند

محصولاتی که با وجود داشتن چربی باعث کاهش وزن میشوند

۱شیر ۱ درصد

شیر بدون چربی کمترین کالری را دارد. اما بسیاری از ویتامین‌ها محلول در چربی هستند؛ این بدان معنی است که شیر بدون چربی مزیت خاصی ندارد و بهتر است که از شیر ۱٪ استفاده شود. با افزودن شیر گاو به بلغور جوی دوسر، غلات و قهوه می‌توانید پروتئین و کلسیم لازم برای بدن را تامین کنید و از فواید شیر در رژیم غذایی خود بهره‌مند شوید.

 

۲ماست یونانی

ماست یونانی بیش از هر غذای دیگری که در یخپال دارید، پروتئین دارد. در حین خرید ماست یونانی به برچسب روی بسته بندی دقت کنید و اطمینان پیدا کنید که ماست مورد نظر دارای پروبیوتیک باشد. این باکتری‌های مفید علاوه بر آنکه به هضم غذا و افزایش ایمنی بدن کمک می‌کنند، شما را لاغر می‌کنند.

۳پنیر فتای کم چرب و موتزارلا

مصرف مواد غذایی کلسیم‌دار مانند پنیر فتا با اعمال تغییرات سلولی از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. پنیر سرشار از پروتئین و چربی است؛ از این رو، اشتهای کاذب شما را می‌گیرد و مانع از پرخوری می‌شود.

۴تخم مرغ

تخم مرغ منبع پروتئین است. خوردن یک یا دو زرده خوب است، اما توجه داشته باشید که زرده چربی و کالری زیادی دارد. بنابراین، بیش از دو تخم مرغ در روز مصرف نکنید.
توصیه می‌شود که ۲۵ درصد از کالری‌های مورد نیاز روزانه خود را با مصرف چربی‌های سالم تامین کنید.

۵پسته

پسته یک میان‌وعده سالم است که به کاهش وزن کمک میکند و قلب شما را سالم نگه میدارد. مطالعات نشان می‌دهند که درآوردن پوست پسته باعث می‌شود که پرخوری نکنید تا بیش از اندازه کالری نگیرید. پسته یکی از ۷ ماده غذایی است که به کاهش وزن سریع کمک می‌کند!

۶روغن زیتون

اگر به طور منظم روغن زیتون مصرف کنید، سطح آدیپونکتین در بدنتان افزایش خواهد یافت؛ این هورمون به تجزیه بافت چربی در بدن کمک می‌کند. روغن زیتون به واسطه چربی‌های اشباع نشده‌ای که دارد، برای قلب مفید است. شما می‌توانید از روغن زیتون برای پخت و پز هم استفاده کنید.

 

مطلاب مربوط

ارائه گواهی واکسن در انتاریو از 22 سپتامبر،‌اجرایی می شود

هنوز واکسن نزده اید؟ به زودی از خدمات و سرویس های بسیاری از بیزینس ها …

آبریزش بینی و سردرد از لیست غربالگری علائم روزمره مدارس انتاریو حذف شد

انتاریو اعلام کرد که از لیست علائمی که باعث می شود کودکان از مدرسه یا …