خانه / گوناگون / متهم شدن تعدادی از اعضای هیئت مدیره آپارتمانهای واقع در تورنتو

متهم شدن تعدادی از اعضای هیئت مدیره آپارتمانهای واقع در تورنتو

خبرگزاری شهرما به نقل از سی بی سی

مالکین و مدیران کاندومینیوم های متعددی در دان تاون تورنتو، گروهی از افراد را متهم کرده اند به اینکه هیئت مدیره های ساختمان ها را تحت کنترل خود گرفته اند تا به بودجه چندین میلیون دلاری، دسترسی داشته و آنها را تحت کنترل خودشان داشته باشند.

این ساختمان ها در تورنتو و می سی ساگا قرار دارند. پرونده این شکایت، توسط وکیل آنها به دادگاه ارجاع شد. در ابتدا، آنچه باعث تعجب شده بود، این نکات بود: اولاً، نام آنها در هیچکدام از ساختمانها به عنوان مالک ثبت نشده بود و در آن ساختمانها هم زندگی نمی کردند. دوم اینکه، چطور بدون دریافت حقوق می توانند چنین کاری را پیگیری کنند و در هیئت مدیره (Board) چند ساختمان، عضو باشند. جالب تر آنکه این افراد، برای عضویت در دیگر هیئت مدیره ها، تلاش می کردند و با داشتن حداقل 3 ساختمان و عضویت در آنها، در تلاش عضویت برای چهارمین ساختمان هم بودند.

این افراد، با امضاهای تقلبی، رای جمع می کردند و این سه نفر که هماهنگ با هم، کار می کردند، ظاهراً وانمود میکردند که همدیگر را نمی شناسند. آنها در جلساتی که برگزار می شد، جدا از هم و در نقاط مختلف، می نشستند و صحبت می کردند.

اسامی این افراد، رسماً به شرح زیر، اعلام شده است: Mc Gregor، Laczko، Blanchard. این آقایان به بودجه 2,6 میلیون دلاری، تسلط داشتند بدون آنکه در یکی از ساختمان ها زندگی کنند و یا مالک رسمی آن باشند.

با توجه به شکایت اهالی یکی از ساختمان ها به پلیس و پیگیری آن، موضوع این جعل و تقلب (Fraud) کشف شد.

در یکی از رای گیری ها شخصی به نام Chang هم انتخاب شده بود بدون آنکه در جلسات شرکت کند و همیشه نماینده خودش را می فرستاد و هیچکس او را ندیده بود، وقتی پیگیری انجام شد و از نماینده ngCha و سپس خود آن شخص، سئوالاتی پرسیده شد، Chang گفت که به علت آنکه در یک نقل و انتقال ملکی به ارزش 600  میلیون دلار بوده، لذا فرصتی برای شرکت در جلسات را نداشته است!

این اتفاق، قسمتی از شرایط ناامید کننده و گرانی املاک در تورنتو را به نحوی توضیح میدهد و مشخص می کند که چرا وضع بازار املاک، چنین نابسامان شده است.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …