خانه / مقالات / لیزر 3 گانه یا Triniti

لیزر 3 گانه یا Triniti

شرکت Syneron یکی از تنها سازنده های لیزرهای زیبا سازی می باشد که یک درمان 3 گانه برای یک جلسه به وجود آورده است. در این جلسات و در هر جلسه 3 نوع متفاوت لیزر استفاده می شود.

مرحله اول : Resurfacing = لایه برداری

در اولین قدم اشعه لیزر به کل پوست تابانده می شود و مناطقی که پررنگ تر, ضخیم تر می باشند به دلیل جذب بیشتر اشعه لیزر و ایجاد حرارت بیشتر تخریب می گردنند. لذا نتیجه نهایی لایه برداری و یک رنگ شدن پوست کل صورت و گردن می باشد.

از این درمان در مورد جوانسازی دستها نیز می توان استفاده کرد.

مرحله دوم : Skin Tightening = کلاژن سازی

در این دومین مرحله با ترکیب اشعه لیزر و اشعه رادیوفرکونسی امواج عمقی به پوست وارد می شوند و در نتیجه حرارتی بین 60-45 درجه سانتی گراد ایجاد می گردد. در این درجه حرارت ساخته شدن کلاژن در پوست تحریک می گردد و بنابراین به تدریج پوست در خلاف جهت نیروی جاذبه کشیده شده و افتادگی و شلی آن برطرف می گردد.

مرحله سوم: Fractional Laser= لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال عمقی ترین لیزر از نظر نفوذ به عمق پوست می باشد خود این نوع لیزر دارای انواع مختلفی می باشد که در انواع قدیمی تر سطح خارجی پوست نیز دچار آسیب می شد ولی در انواع جدیدتر امواج به صورت عمقی به لایه تحتانی اپیدرم ومحل تقاطع آن با درم یا لایه میانی پوست می رسند بدون اینکه آسیبی به لایه خارجی یا همان سطح پوست برسد.

با نفوذ این اشعه منطقه بین اپیدرم ( لایه خارجی) و درم ( لایه میانی) پوست در اثر حرارت دچار سوختگی می گردد. بنابراین در جریان (healing) بهبودی نسج جدید به وجود آمده و این نسج جوان تر و کوتاه تر می باشد ( مانند محل زخم جدید روی پوست) بنابراین سبب کشیدگی پوست رویی می شود. به همین دلیل از این لیزر برای رفع چین و چروک ها مثل دور دهان – دور چشم – بین ابرو – خط خنده استفاده می کنیم. در صورتیکه به صورت شطرنجی نیز انجام می شود با ایجاد نقاط ساخته شده جدید باعث کشیدگی منطقه ای پوست نیز می شود.

چه تعداد جلسات مورد نیاز می باشد؟

در نوع کلاسیک باید 4 تا 5 جلسه به فاصله 3 تا 6 هفته و جلسه آخر یعنی جلسه 5 به فاصله 2 تا 3 ماه انجام شود.

از آنجایی که از لیزر از حد مشخصی نزدیک تر به چشم نمی توان استفاده کرد در بازنگری این روش آن را با ترماژ یا NFRF که برای پلک چشم بی خطر است ترکیب کرده و به نتیجه بهتری می رسیم.

بدین ترتیب جلسات 1 و 2 برای Triniti ( لیزر 3 گانه) و جلسه 3 برای ترماژ و مجددا جلسات 4 و 5 برای لیزر جلسه 6 برای ترماژ مجدد صورت و گردن می باشد.

بنابراین در می یابید که انجام این درمان 3 گانه نیاز به زمان – وقت و صبر دارد و تنها با پشتکار و مداومت می توانید به نتیجه مناسب دست یابید.

 

مطلاب مربوط

علت عقب ماندگی

دنیای عجیبی است! چه کسی باور می کرد که گروه مذهبی طالبان، پس از ۲۰ …

فاجعه در ایران

مدتی است که فاجعه موج پنجم کرونا در ایران شروع شده و همچنان بی رحمانه …