خانه / مقالات / لیزر موهای زاید در آقایان

لیزر موهای زاید در آقایان

از آنجایی که در حال حاضر لیزر برای رفع موهای بدن بیشتر از 4 دهه است که استفاده می شود طبیعی است که به تدریج برای بسیاری از آقایان نیز به عنوان روش انتخابی استفاده می گردد.

در مورد آقایان بیشتر از این روش برای رفع موهای گوش، گاهی بعد از جراحی بینی برای رفع موهای بینی و گاهی نیز برای سینه و پشت و ساق پا استفاده می شود.

بد نیست که آقایان قبل از شروع از بعضی از واقعیت ها آگاه باشند.

واقعیت ها:

طبیعی است که در آقایان به علت وجود هورمونهای مردانه و اثرات مثبت آنها بر رویش مو و ضخامت مو مبارزه با موهای اضافی مشکل تر می باشد. بنابراین بهتر است بدانید که احتمالا تعداد جلسات بیشتری ممکن است مورد نیاز باشد و در نهایت موها کاملا از بین نروند بلکه کم پشت و ظریف شوند.

از طرف دیگر از آنجایی که موها ضخیم و پر رنگ تر از خانم ها می باشد میزان اثر آن در جلسات اولیه بسیار چشمگیر می باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد لیزر موهای زاید برای آقایان وجود درد می باشد به علت تراکم موها طبیعتا در هنگام انجام لیزر درد بیشتری وجود دارد. این مشکل را می توان با دستگاه جدید SHR (Super Hair Removal) حل کرد چرا که به علت تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه اصولا دردی حس نمی شود و یا گاهی در بعضی از مناطق درد بسیار کمی حس می گردد.

 

لکه های با و بدون مو در حین درمان:

از آنجاییکه به علت تراکم موها معمولا در هنگام درمان درد احساس می شود لذا گاهی به علت سرعت حرکت برای کاهش درد لکه های به صورت Patch  های با و بدون مو به وجود می آیند که بخصوص در صورت بسیار ناخوشایند می باشند.

این حالت بخصوص در زمان استفاده از IPL بجای لیزر بیشتر دیده می شود.

در مورد این مشکل نیز تا حدود زیادی دستگاه SHR چاره ساز می باشد چرا که اولا به علت عدم درد می توان بسیار آهسته حرکت کرد و هیچ منطقه ای را فراموش نمی کنیم.

دوما از هر ناحیه می توانیم به دفعات عبور کنیم در نتیجه شانس اینکه مناطقی فراموش شدند و باقی بمانند به شدت کم می شود.

 

موهای گوش:

یکی از شایعترین مناطق در مورد لیزر موهای زاید برای آقایان موهای گوش می باشد. با افزایش سن و استعداد ژنتیکی این موها گاهی بسیار بلند و ناخوشایند می گردند.

درمان با لیزر در این موارد بسیار موثر می باشد.

 

موهای قسمت بالای ریش و بالای بینی:

بسیاری از مواقع حتی بالاتر از خط ریش و به صورت تک تک بر روی بینی موهایی وجود دارند که حتی با وسایل معمولی نیز مبارزه با آنها مشکل است.

بخصوص در این مناطق درمان لیزر برای رفع این موها بسیار موثر و خوشایند می باشد.

 

موهای قسمت داخلی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی:

همانگونه که می بینیم امروز جراحی زیبایی بینی (Rhino plasty) برای آقایان نیز به وفور انجام می شود. در بسیاری از موارد بعد از عمل به علت تغییر فرم نوک بینی قسمتی از موها کاملا از خارج قابل مشاهده می باشد در این موارد نیز لیزر چاره ساز می باشد.

 

موهای زیر پوستی:

بسیاری از مواقع در اثر Shave مدام تعدادی از موها به صورت زیرپوستی باقی می مانند و سبب ایجاد پستی و بلندی در پوست بخصوص در صورت می گردند. در این موارد نیز درمان با لیزر چاره ساز می باشد.

لازم به ذکر است که به مانند خانم ها در مورد آقایان نیز از لیزر برای رفع موهای زاید می توان در همه جای بدن استفاده کرد.

 

نکات مهم:

در مورد آقایان بهتر است موهای منطقه مورد درمان روز  قبل Shave شود، چرا که اگر همان روز اینکار انجام شود باعث حساسیت بیشتر در زمان درمان با لیزر می گردد.

بعد از Shave کردن از مصرف After Shave بپرهیزید چرا که به علت وجود ترکیبات مختلف با عمل دستگاه تداخل پیدا می کند و گاهی سبب قرمزی و سوزش پوست می گردد.

بهتر است بدانید که در مورد آقایان نیز حداقل تا 1 هفته و در بهترین شرایط برای همیشه باید ضد آفتاب استفاده گردد چرا که پوست در منطقه لیزر شده بسیار حساس می باشد و در صورت مواجه با UV احتمال ایجاد لک نیز می باشد.

 

مطلاب مربوط

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …

خلافکاری در پوشش هالووین

در حالی که برخی ناظران تصور می کردند این بخشی از یک بازی در یک …