خانه / گوناگون / قوانین عدالت حقوق و دستمزد جنسیتی کانادا از 31 آگوست اجرا می شود. دستمزد زن و مرد باید مساوی باشد

قوانین عدالت حقوق و دستمزد جنسیتی کانادا از 31 آگوست اجرا می شود. دستمزد زن و مرد باید مساوی باشد

دولت ترودو می گوید مقررات جدیدی که شرکت های تحت نظارت فدرال را مجبور به تأمین حقوق و دستمزد مساوی به زنان و مردان می کند، از اواخر ماه آگوست آغاز می شود.
وزیر کار، فیلومنا تاسی می گوید وقت آن است که به شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی پایان دهیم.
تاسی گفت: “وقتی میانگین دستمزد ساعتی کارگران تمام وقت و نیمه وقت را بررسی کردیم، به ازای هر دلار که یک مرد در کانادا کسب می کند و یک زن، 89 سنت درآمد دارد.
وی افزود: ما می خواهیم به آینده ای نزدیك شویم كه زنانی که به نیروی كار وارد می شوند، نیازی به تأمل نداشته باشند كه آیا برای كارهایشان، دستمزد برابر می گیرند یا نه!؟ این آیین نامه جدید، سال هاست که در دست اجرا است و از 31 آگوست لازم الاجرا خواهد بود. همچنین به صنایع بزرگ تحت نظارت فدرال از جمله بانک ها، صنایع هوایی، ارتباطات، رسانه ها، سه سال مهلت داده می شود که قوانین خود را بروز کنند. در غیر اینصورت مشمول جریمه های سنگین خواهند شد.
“برای کارفرمایان کوچک تر و اتحادیه های کارگری، 30000 دلار جریمه نقدی در نظر گرفته شده است. برای کارفرمایان بزرگ تر و اتحادیه های کارگری، جریمه 50 هزار دلار است.
جریمه های نقدی می تواند به تعداد روزهای تخلف کارفرما صادر شود. البته حزب نیو دموکرات فدرال، از سه سال فرصتی که دولت به شرکت ها می دهد تا قوانین را رعایت کنند، انتقاد کرده و گفته است که این تغییرات خیلی طولانی است و به این ترتیب برخی از زنان باید تا یک دهه دیگر، منتظر تساوی حقوق خود بمانند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …