خانه / سلامت و بهداشت / قوانین عجیب سازمان خون کانادا: اگر انگلیسی یا فرانسه ندانید، نمی توانید خون اهدا کنید

قوانین عجیب سازمان خون کانادا: اگر انگلیسی یا فرانسه ندانید، نمی توانید خون اهدا کنید

سازمان خدمات خون کانادا افراد را ملزم می کند که قبل از اهدای خون، بتوانند انگلیسی یا فرانسوی بخوانند و صحبت کنند. یک کارشناس حقوقی می گوید اهداکنندگان باید بتوانند قبل از انجام یک عمل پزشکی، تصمیم آگاهانه بگیرند و این امر با ندانستن زبان رایج کشور، ممکن نیست.
پسر چهار ساله دیانا مروگی، مبتلا به سرطان خون بود و بعد از اینکه وی مرتباً تزریق خون مورد نیاز برای درمان را دریافت می کرد، می خواست آگاهی خود را افزایش داده و از اهدای خون حمایت کند. بنابراین، او شانزده نفر از نزدیکترین دوستان و خانواده خود را جمع آوری کرد تا در یک آزمایش خون شرکت کنند. اما به نظر می رسد که سه نفر از 16 نفر به دلیل سیاست کمی شناخته شده واجد شرایط اهدایی نبودند.
مروگی، به سی تی نیوز گفت: به من گفته شد که اگر اهداکنندگان، نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و یا بخوانند، نمی توانند خون اهدا کنند. چون آنها به دلیل تعداد زیاد زبان هایی که در کانادا صحبت می شود، قادر به ارائه مترجم نیستند.
این اولین سیاست خدمات خون کانادا نیست که مورد انتقاد قرار می گیرد. در سال 2016، کریستوفر کاراس، سیاست عدم تبعیض علیه مردان همجنسگرا را که امکان اهدای خون نداشتند، به چالش کشید.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …