خانه / سلامت و بهداشت / شش تزریق اشتباه محلول نمکی به جای واکسن، در کلینیکی واقع در نیاگارا، 200 نفر را مجبور به تزریق دوباره واکسن کرد

شش تزریق اشتباه محلول نمکی به جای واکسن، در کلینیکی واقع در نیاگارا، 200 نفر را مجبور به تزریق دوباره واکسن کرد

در کلینیکی واقع در محدوده نیاگارا، به شش نفر اشتباها محلول نمکی سالین به جای واکسن کرونا تزریق شد.
بهداشت عمومی منطقه نیاگارا روز سه شنبه اعلام کرده است که در شانزدهم ماه جون، در کلینیکی در پورت کلبورن، به شش نفر ماده بی خطر سالین به جای واکسن تزریق شده و محاسبات پایان روز، نشان داده شده است که از یک وایال واکسن فایز که شامل شش دوز می شود، استفاده نشده و به جای آن شش دوز سالین مصرف شده است.
دکتر مصطفی هیرجی، پزشک ارشد منطقه، گفت که واحد بهداشت، قادر به شناسایی شش نفری که واکسن دریافت نکرده اند نیست و در حال حاضر، امکان ردیابی فردی که واکسن را دریافت نکرده است، وجود ندارد و به این ترتیب، با 205 نفر تماس گرفته شده و از آنها خواسته شده است که بعد از فاصله مناسب، دوز سوم را دریافت کنند.
دکتر هیرجی گفت که دریافت دوز سوم، هیچ خطری ندارد اما تاثیری هم در ایمنی بیشتر نخواهد داشت.
این اتفاق در ماه آپریل نیز در کلینیک مکنزی هلث، واقع در منطقه یورک اتفاق افتاده بود و در آن زمان، شش نفر مشخص بودند و فقط با همان افراد تماس گرفته شده بود.
چنین به نظر می رسید که فرآیند آزمایش آنتی بادی نیز می تواند به افرادی که مایل به دریافت دوز سوم نیستند، در تشخیص آنکه آنها واقعا واکسن زده اند یا خیر، کمک می کند.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …