خانه / گوناگون / سهامداران فیس‌بوک خواهان اخراج مارک زوکربرگ شدند

سهامداران فیس‌بوک خواهان اخراج مارک زوکربرگ شدند


پس از کاهش ١٥٠ میلیون دلاری ارزش بازاری فیس‌بوک، یکی از سهامداران این شرکت پیشنهاد اخراج زوکربرگ به عنوان رئیس این شرکت را داده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، سهامداران فیس‌بوک سعی دارند مارک زوکربرگ را از ریاست این شرکت اخراج کنند. آنها دلیل این اقدام را مدیریت نادرست او در رسوایی‌های اخیر از جمله افشای اطلاعات توسط شرکت کمبریج آنالایتیکا، دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و اخبار جعلی می‌دانند.

شرکت سرمایه‌گذاری Trillium Asset Management که ١١ میلیون دلار از سهام فیس‌بوک را در اختیار دارد پیشنهادی را برای جدا کردن نقش زوکربرگ به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس این شرکت ارائه کرده است.

در این پیشنهاد آمده است که سهامداران نمی‌توانند قدرت زوکربرگ را کنترل کنند زیرا او حدود ٦٠ درصد سهام مدیریتی فیس‌بوک را به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس شرکت در اختیار دارد.

مدیر ارشد اجرایی که رئیس شرکت نیز است قدرت تاثیرگذاری زیادی روی هیات رئیسه و برنامه‌های آن دارد و نظارت مدیریتی را تضعیف می‌کند. جدا کردن ریاست و مدیریت ارشد اجرایی از میزان اختلافات می‌کاهد.

این خبر چند ساعت پس از کاهش ناگهانی ارزش سهام فیس‌بوک منتشر شد. در پایان روز چهارشنبه ارزش سهام فیس‌بوک ٢١ درصد کاهش یافته و ١٥٠ میلیون دلار از ارزش آن کاسته شد.

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …