خانه / گوناگون / سرقت اطلاعات ۱۰۶‌میلیون مشتری کپیتال وان بانک

سرقت اطلاعات ۱۰۶‌میلیون مشتری کپیتال وان بانک


بانک آمریکایی «کپیتال وان» (Capital One) اعلام کرد که داده‌های شخصی ۱۰۶ میلیون نفر از مشتریان این بانک به سرقت رفته است.

به نقل از یورونیوز؛ طبق اعلام این بانک آمریکایی عامل سرقت داده‌های شخصی مشتریان یک مهندس کامپیوتر است که از سوی پلیس فدرال ایالات متحده بازداشت شده است.

سرقت اخیر داده‌های شخصی مشتریان بانک «کپیتال وان» یکی از مهم‌ترین نفوذ‌ها در سامانه رایانه‌ای یکی از بانک‌های آمریکا است. بانک «کپیتال وان» پنجمین ارائه دهنده کارت‌های اعتباری در ایالات متحده است.

در بیانیه این بانک آمده است: «موسسه به این نتیجه رسیده است که فردی خارج از بانک به طور غیرمجاز به شبکه آن دسترسی داشته و برخی اطلاعات شخصی را به دست آورده است.»

بنا به گزارش ها، هکر‌ها به اطلاعات شخصی حدود ۱۰۰ میلیون شهروند آمریکایی و نزدیک به شش میلیون تبعه کانادایی که مشتری بانک «کپیتال وان» بوده اند دسترسی پیدا کرده اند.

اطلاعاتی که به سرقت رفته مربوط به افرادی بوده است که درخواست صدور کارت اعتباری «کپیتال وان» ارائه کرده بودند و یا به دنبال دستیابی به این کارت بوده اند.

از جمله اطلاعات شخصی سرقت شده می‌توان به نام، آدرس، کد پستی، شماره تلفن، آدرس‌های ایمیل، تاریخ تولد و درآمد اعلام شده اشاره کرد.

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …