خانه / گوناگون / زلزله مسجد سلیمان؛ دهها نفر مصدوم شدند

زلزله مسجد سلیمان؛ دهها نفر مصدوم شدند

در پی زلزله امروز در مسجد سلیمان گزارشها حاکی است که بیش از ۱۰۰ نفر در این زمین لرزه مصدوم شدند.

همچنین کیامرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان به ایسنا گفت: “بخش‌هایی از بیمارستان نفت در مسجدسلیمان ریزش کرده که بلافاصله تخلیه شده است و فعلا فعالیتی در آن انجام نمی‌شود.”

آقای حاجی زاد گفته گاز در برخی مناطق این شهرستان به دلیل مشکلات موجود قطع شده و تلاشهای برای حل این مشکل ادامه دارد.

مرکز این زلزله به بزرگی “۵.۷” در نزدیکی مسجد سلیمان بوده است.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات ایران در گفتگو با ایلنا خبر فوت یک نفر در زلزله خوزستان را تایید کرد و گفت: ” این فرد به دلیل زلزله جان خود را از دست نداده و به دلیل ترس از زلزله دچار ایست قلبی شده است.”

رییس سازمان امداد و نجات ایران در گفتگو با شبکه خبر اعلام کرد: “زلزله زدگان می توانند با شماره ۱۱۲ بدون سیم کارت تماس گرفته و درباره شرایط منطقه خود اطلاع رسانی کنند تا امدادرسانی سریع تر انجام شود.”

علی خدادادی، رییس جمعیت هلال احمر خوزستان درباره نخستین برآرودهای انجام شده درباره خسارات به واحدهای مسکونی گفت بر اساس بازدیدها وامدادرسانی‌های صورت گرفته در مسجدسلیمان تاکنون ، به “هزار واحد مسکونی” آسیب وارد شده است.

زلزله در مسجد سلیمان

رییس سازمان امداد و نجات همچنین گفت: “راه دسترسی برخی از روستاها بسته شده که هلیکوپتر هلال احمر در حال امدادرسانی در منطقه است.”

کیامرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد: خسارت ناشی از وقوع زمین لرزه ۵،۷ ریشتری پیش از ظهر روز دوشنبه در مسجد سلیمان به واحدهای مسکونی این شهرستان، بین ۱۰ درصد تا ۵۰ درصد و به ویژه در بافت فرسوده این شهر است.

همچنین خبرگزاری تسنیم نوشت برق مناطق مختلف مسجدسلیمان‌ بر اثر تخریب‌ تاسیسات توزیع‌ نیرو آسیب دیده و در برخی مناطق آنتن‌دهی تلفن همراه مختل شده است.

در حال حاضر هفت فیدر از میان ۲۸ فیدر توزیع برق منطقه با قطعی روبه‌رو شده است که تیم‌های عملیاتی برای رفع قطع برقی به منطقه اعزام شدند.

زلزله در مسجد سلیمان

روابط عمومی شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب نیز در خبری اعلام کرد که خسارتی به تاسیسات نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از وقوع زلزله امروز خوزستان گزارش نشده است با این حال تیم‌های ارزیاب برای بررسی‌های بیشتر به محل تاسیسات اعزام شده‌اند.

کانون زمین لرزه ۵،۷ ریشتری پیش از ظهر روز دوشنبه در خوزستان منطقه گلگیر در ۴۵ کیلومتری مسجد سلیمان اعلام شد.

این روستا در ۴۵ کیلومتری از شهر مسجد سلیمان و دارای حدود هفت هزار نفر جمعیت است.

همچنین به گزارش ایرنا، ستاد مدیریت بحران در شهرستان مسجد سلیمان از شهروندان خواسته تا اطلاع ثانوی در محیط‌های باز و خارج از منازل بمانند.

همزمان برخی از گزارشهای محلی حاکیست که به برخی از ساختمانها در مسجد سلیمان آسیب شدید رسیده است.

همچنین به گفته تعدا ی از شاهدان عینی در این شهر مردم به دلیل ترس از پس‌لرزه ها به بیرون از ساختمانها آمده‌اند.

برخی از گزارشها حاکیست که این زمین‌لرزه شدید در لرستان و اصفهان، شهرکرد، ایلام، همدان، یاسوج، کرمانشاه و شیراز نیز احساس شده است.

بی بی سی

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …