خانه / سلامت و بهداشت / روزانه میلیون ها لیتر آب از لوله های زیر زمین در تورنتو نشت می کند، اما بی صدا!

روزانه میلیون ها لیتر آب از لوله های زیر زمین در تورنتو نشت می کند، اما بی صدا!

اگرچه به نظر می رسد که تورنتو علاقمند به تعویض ساختمان های زیبا و تاریخی با کاندوآپارتمان های مدرن باشد اما در نقطه مقابل آن، هنوز به تعویض زیر ساخت های شهری با قدمت صد ساله، علاقه ای ندارد.
به طور مثال هزاران کیلومتر از آبراه های زیر زمینی، چیزی حدود به هشتاد سال سن دارند و به طور مداوم از آنها نشتی آب تمیز و قابل مصرف روزانه ؛ صورت می گیرد.
متاسفانه میزان این نشتی آب؛ بیش از حد تصور است و بر اساس یافته های یک مطالعه جدید، در 15 سال گذشته، چیزی معادل 103 میلیون لیتر آب در اثر نشتی به هدر رفته است یعنی می توان با این میزان آب پانزده هزار استخر در حد المپیک را پر کرد.
و البته این هدر رفتن بیش از حد آب مدیون بسیاری از لوله های باستانی زیر سطح شهر است که همگی در آستانه ترکیدگی های چشمگیر هستند و یک نمونه از آن را در خیابان بِی، مشاهده کرده ایم که تا کنون بیش از یک ماه است که این خیابان را مسدود کرده است.
این مسئله تنها مختص تورنتو نیست و در کل استان انتاریو به وضوح مشاهده می شود و موضوعی است که به اعتقاد کنسرسیوم توجه و بودجه فوری برای رفع آن احتیاج دارد، زیرا این استان در برخی مناطق 40 درصد تأمین آب خود را از دست می دهد.
در این رابطه، اداره آب کانادا هشدارهای جدی را به دولت داده است و خاطر نشان کرده است که به تعویق انداختن سرمایه گذاری های زیربنایی، منجر به از دست رفتن ارزش دارایی، کاهش کیفیت خدمات، به خطر افتادن بهداشت عمومی و محیط زیست و افزایش حق بیمه بیشتر در نگهداری دارایی ها می شود.
جهت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

RCCAO Calls for Fund to Improve Critical Water Infrastructure

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …