خانه / فرهنگ و هنر / رابرت دنیرو در جمع فارغ‌التحصیلان دانشگاهی: آمریکا صحنه یک کمدی ابلهانه و تراژیک شده

رابرت دنیرو در جمع فارغ‌التحصیلان دانشگاهی: آمریکا صحنه یک کمدی ابلهانه و تراژیک شده

ستاره «راننده تاکسی» با حضور در جمع فارغ‌التحصیلان یکی از دانشگاه‌های امریکا به انتقاد شدید از وضعیت فعلی این کشور پرداخت. رابرت دنیرو با استفاده از زبان و اصطلاحات سینمایی، وضعیت امریکا پیش از ریاست جمهوری دونالد ترامپ را به «درامی متعالی و الهام‌بخش» تشبیه کرد و یادآور شد در حال حاضر، وضعیت مملکتی که در آن زندگی می‌کند، تبدیل به «یک کمدی تراژیک و ابلهانه» شده است.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، این بازیگر برنده اسکار که موفق به دریافت دکترای افتخاری از سوی دانشکده هنرهای زیبای آیوی لیگ شده است، فارغ‌التحصیلان دانشگاه براون را به «تلاش برای پایان دادن به این وضعیت جنون‌آمیز» و تبدیل دنیا به مکانی بهتر برای زندگی کردن ترغیب کرد.

یک روز پیش از برگزاری مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه براون، ستاره 73 ساله سینما فضای فعلی سیاست امریکا را «هولناک و کابوس‌وار» خوانده و از رییس جمهور ترامپ به عنوان یک «ابله» یاد کرده بود.

چندین سال است که دنیرو به یکی از منتقدان جدی ترامپ تبدیل شده است و در ماه‌های گذشته، فهم سیاسی رییس جمهور فعلی امریکا را با تندترین الفاظ بارها و بارها به سخره گرفته است. بازیگر کهنه‌کار هالیوود در سال 2011، ترامپ را به «یک دلال ماشین» و «فریبکاری بزرگ» تشبیه کرد و تابستان گذشته نیز، در واپسین ماه‌های مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، او را یک «دیوانه تمام عیار» توصیف کرد.

چند ماه بعد هم با انتشار ویدیویی اعلام کرد دلش می‌خواهد با مشت توی صورت ترامپ بکوبد. بعد از انتخاب ترامپ توسط مردم امریکا، دنیرو در اشاره به صحبت‌های قبلی خود گفت: حالا دیگر نمی‌توانم (با مشت به صورتش بکوبم)، چون رییس جمهور شده است.

مطلاب مربوط

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت نهم: برای خرید خانه ای مردد بودم. جهودی گفت: …

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …