خانه / فرهنگ و هنر / دنیرو: ترامپ قصد نابودی هنر را دارد

دنیرو: ترامپ قصد نابودی هنر را دارد

رابرت دنیرو که برای دریافت جایزه افتخاری «چاپلین» از سوی انجمن فیلم مرکز لینکلن، روز (8 ماه مه) در سالن «دیوید اچ. کوچ» حاضر شده بود، حین سخنرانی بر روی صحنه با انتقاد شدید از دولت ترامپ، رییس جمهور فعلی امریکا را فردی «شیطان‌صفت» خواند و گفت: «من برای نخبه‌های ثروتمند لیبرال فیلم نمی‌سازم. اگر بنا به پول درآوردن باشد، رستوران‌هایم را مدت‌هاست در اختیار دارم.»

اسطوره 73 ساله سینما در ادامه اضافه کرد: «من برای همه مردم فیلم می‌سازم.» ستاره سه‌گانه «پدرخوانده» همچنین هشدار داد دولت ترامپ با حذف بودجه نهادهای هنری امریکا، کمر به نابودی هنر این مملکت بسته است.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، دنیرو به عنوان چهل و چهارمین فردی که با دریافت جایزه افتخاری چاپلین تقدیر می‌شود، مقاصد دولت رییس جمهور منتخب ایالات متحده را «تفرقه‌افکن» توصیف کرد. او قبل از برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری امریکا صریحا اعلام کرده بود دلش می‌خواهد با مشت توی صورت ترامپ بکوبد.

او در میان تشویق پرشور حاضران در سالن با گرامیداشت یاد و خاطره چارلی چاپلین گفت: «او مهاجری بود که با بررسی‌های افراطی در زمینه احراز صلاحیت احتمالا امکان عبور از مرزهای امریکا را پیدا نمی‌کرد.» دنیرو اضافه کرد: «امیدوارم قرار نباشد چاپلین بعدی را پشت مرزهای‌مان نگه داریم.»

چهره‌های سرشناس هالیوود و همکاران قدیمی دنیرو از جمله شان پن، هاروی کیتل، ووپی گلدبرگ، بن استیلر، مریل استریپ، مایکل داگلاس و بری لوینسن – کارگردان چهار فیلم کارنامه ستاره 73 ساله – با حضور در مراسم  بزرگداشت بازیگر برنده اسکار را جشن گرفتند. مایکل مان، کریستوفر والکن، جان تورتورو، هاروی واینستاین و اوی لرنر از دیگر چهره‌های سرشناس حاضر در این مراسم بودند.

همچنین، مارتین اسکورسیزی که هشت فیلم کارنامه خود را با بازی دنیرو مقابل دوربین برده است، برای اهدای جایزه بازیگر کهنه‌کار روی صحنه آمد و با به آغوش کشیدن دنیرو، لحظاتی پرشور و به‌یاد‌ماندنی را برای حاضران در سالن رقم زد.

مطلاب مربوط

حـکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت چهاردهم: ناخوش‌آوازی به بانگ بلند قرآن می‌خواند. صاحبدلی برو …

مسئولیت و یا بی تفاوتی

همه ما خوب می دانیم که تحولات زیادی در دنیا بوجود آمده است. در حقیقت …