خانه / مقالات / جشن شهرما

جشن شهرما

حدود بیست سال پیش، تلویزیون شهرما در آن زمان، یک سری برنامه های هنری را بنام “بزم شهرما” برای جامعه ایرانی در سطح شهر تورنتو برگزار کرد. مجله شهرما و تلویزیون ITC اکنون نیز پس از مدتی طولانی، علاوه بر فستیوال تابستانی ایرانیان که هر ساله از سال 2000 در میدان مل لستمن برگزار می شود، در نظر دارد تا جهت تشویق هنرمندان داخلی (بزرگشهر تورنتو) و ارائه برنامه های هنری به جامعه ایرانی، برنامه های هنری خود را با نام “جشن شهرما” برگزار کند.

به همین جهت، با سالن آمفی تئاتر 260 نفره فرویو درایو (واقع در شپرد و دان میلز) برای دوم ماه نوامبر، قرارداد بسته ایم که امیدواریم این سالن، با حضور و استقبال طرفداران موسیقی و هنر ایرانی، به راحتی پر شود.

همچنین، در نظر داریم که به مرور زمان، هنرمندان ایرانی داخلی را که در گروه های مختلف هنری هستند، بیش از پیش به جامعه والای ایرانی، معرفی کنیم.

در ضمن از همه گروه های هنری و حتی تک هنرمندانی که ساکن تورنتوی بزرگ هستند، درخواست می کنیم در صورت تمایل به مشارکت در برنامه های هنری شهرما، با ما تماس بگیرند تا زمینه ارائه هنرشان به جامعه، فراهم شود.

به یقین هنرمندان ارزنده و در عین حال ناشناخته ایرانی، در گوشه و کنار شهر وجود دارند که مایلند تا دیگران نیز از هنر آنها لذت و بهره ببرند.

خوشبختانه، مجله شهرما و تلویزیون ITC، در میان جامعه ایرانی، از محبوبیت ویژه ای برخوردار است تا هموطنان عزیز به ویژه خوانندگان گرامی مجله شهرما، در جهت حمایت از هنرمندان ایرانی محلی و برنامه های هنری آنها، حمایت و استقبال کنند.

در اولین برنامه هنری جشن شهرما، این گروه های هنری، برنامه اجرا خواهند کرد:

گروه موسیقی نواک، به سرپرستی امین ریحانی، یکی از بهترین گروه های موسیقی شهر تورنتو که شامل هنرمندان ارزنده ای است، مانند: امین ریحانی ( سنتور)، کوروش بابایی (کمانچه)، احمد مستنبط ( تنبک)، کیانوش خلیلیان (نی)، کوهیار بابائیان(تار)، آرش جوادپور (بم تار) و خوانندگان خوش صدای این گروه، حمید نادریان و خانم ماریان ریتا.

گروه کُر فیلارمونیک نورث یورک، به سرپرستی آرش فلاحی، آهنگ های خاطره انگیزی را خواهند خواند که به یقین مورد استقبال تماشاگران قرار خواهد گرفت.

گروه رقص آذربایجانی تورنتو که معرف حضور بسیاری از شما هموطنان گرامی است. این گروه در فستیوال تابستانی ایرانیان که در آگوست امسال در میدان مل لستمن برگزار شد، هنرنمائی کردند.

خرسندیم که اولین “جشن شهرما” را با هنرنمائی سه گروه بسیار توانا و هنرمند شهر تورنتو، گروه موسیقی نواک، گروه کر فیلارمونیک نورث یورک و گروه رقص آذری تورنتو، همراه با پذیرایی چای و شیرینی، به شما تقدیم می کنیم.

لطفا برای اطلاعات بیشتر، رزرو بلیت و حمایت (اسپانسرشیپ) به آگهی کنسرت “جشن شهرما” در صفحه 120 مراجعه فرمائید.

مطلاب مربوط

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت یکم: به یکی از دوستان گفتم: از این روی …