خانه / گوناگون / تیراندازی در دبیرستان سانتافه تگزاس و كشته شدن تعدادي از دانش آموزان

تیراندازی در دبیرستان سانتافه تگزاس و كشته شدن تعدادي از دانش آموزان

پلیس تگزاس می‌گوید در جریان یک تیراندازی که صبح امروز جمعه در دبیرستان سانتافه در حومه شهر هیوستون روی ۸ تا ۱۰ نفر که اغلب از دانش‌آموزند کشته شده‌اند.

پلیس همچنین تایید کرده که یک دانش‌آموز را دبر ارتباط با این تیراندازی دستگیر کرده است اما هنوز هویت تیرانداز فاش نشده است.

در صورت تایید تعداد قربانیان، این تیراندازی خونین‌ترین کشتار در یک دبیرستان بعد از واقعه تیراندازی سه ماه پیش در دبیرستان استونمن مارجوری فلوریدا است که ۱۷ کشته و همین تعداد زخمی برجای گذاشت.

در حال حاضر تیم‌های خنثی‌کننده بمب، گروه‌های ضربت پلیس و چند هلی‌کوپتر امدادرسان در اطراف این مدرسه مستقر شده‌اند.

اد گنزالس، کلانتر منطقه در توییتر از بازداشت شدن دو نفر در این رابطه خبر داده و گفته یک مامور پلیس هم که در جریان این واقعه زخمی شده اکنون به بیمارستان منتقل شده اما از وضعیت جسمی او خبری در دست نیست.

چند دانش‌آموز بیرون آمده از دبیرستان می‌گویند ابتدا صدای آژیر خطر به صدا در آمده است اما هنوز معلوم نیست که چه کسی این آژیر را که معمولا به هنگام آتش‌سوزی فعال می‌شود به صدا در آورده است.

آن‌طور که گزارش شده تیراندازی در حدود ساعت ۸ صبح به وقت محلی و دقایقی پس از آغاز به کار مدرسه شروع شده است.

یک دانش آموز دیگر به یک شبکه تلویزیونی محلی گفته تیراندازی در کلاس هنر آغاز شده و یکی از دانش‌آموزان هدف قرار گرفته شده هم یک دختر بوده.

“یک نفر با یک تفنگ بزرگ وارد کلاس شد و شروع به تیراندزی کرد… یکی از دخترها تیر خورد به پاش”.

این دانش‌آموز گفته فرصت نگاه کردن به چهره تیرانداز را پیدا نکرده چرا که فرار کرده تا خود را جایی پنهان کند.

یک دانش‌آموز دیگر هم گفته در حالی که میان درختان پناه گرفته بوده دچار حمله آسم و مشکل تنفسی شده است.

حرکت دانش‌آموزی که با نام “جنبشی برای زندگی‌مان” پس از تیراندازی ماه فوریه در دبیرستان مارجوری استونمن فلوریدا شکل گرفت و تاکنون چندین تظاهرات اعتراضی بزرگ را در سراسر آمریکا برپا کرده است با انتشار بیانیه‌ای به این واقعه واکنش نشان داده است.

در توییتی که از سوی این جنبش منتشر شده آمده: “ما به شدت بابت واقعه امروز در دبیرستان سانتافه متاثریم و با خانواده قربانیان و والدین دانش‌آموزان ابراز هم‌دردی می‌کنیم. با احتساب واقعه امروز، این بیست و دومین تیراندزی خونین در مدارس آمریکا ظرف چهار ماه و نیم گذشته از سال ۲۰۱۸ است. ما از آنهایی که این بیانیه را می‌خوانند می‌خواهیم که (چون گذشته) این موضوع را فراموش نکنند و آن را (چون گذشته) به گوشه فراموشی نسپارند. این بهایی نیست که ما باید بابت آزادی بپردازیم. این خونین‌ترین تیراندازی از زمان کشتار در دبیرستان ماست (استونمن مارجوری فلوریدا) و تا زمانی که برای مقابله با چنین وقایعی اقدام نکنیم تراژدی‌های مشابه باز هم روی خواهند داد.”

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که همین چند روز پیش برای سخنرانی در مجمع سالانه انجمن سلاح آمریکا به تگزاس رفته بود در توییتر به تیراندازی دبیرستان سانتافه اشاره کرده و گفته: “گزارش‌های اولیه خوشایند نیستند.”

دبیرستان محل تیراندازی در ۶۵ کیلومتری جنوب هیوستون است و آن‌طور که هلی‌کوپترهای خبری مخابره کرده‌اند دانش‌آموزان در حال تخلیه دبیرستان و ماموران مسلح گروه ضربت در محوطه اطراف دبیرستان مستفر شده‌اند.

هریس کانتی در جنوب شهر هیوستون، بزرگترین ناحیه به لحاظ تقسیمات ایالتی در تگزاس است.

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …