خانه / گوناگون / تظاهرات هزاران نفری هواداران ترامپ در اعتراض به قرنطینه

تظاهرات هزاران نفری هواداران ترامپ در اعتراض به قرنطینه

به گزارش سایت خبرگزاری النجم الثاقب NTHNEWS، هزاران نفر از هواداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با به دست گرفتن پرچم‌هایی که نمایانگر حمایت آنها از ترامپ است و بر روی آن ابتدای حروف شعار انتخاباتی ترامپ «M.A.G.A» (بار دیگر آمریکا را بزرگ می‌کنیم) نوشته شده بود در مقابل ساختمان پارلمان ایالتی «میشگان» تجمع کردند و مخالفت خود را با قوانین سرسخت قرنطینه و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ابراز کردند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، معترضان آمریکایی با تجمع مقابل ساختمان پارلمان ایالتی میشیگان از «گرچن ویتمر» فرماندار میشیگان درخواست کردند به سفارشات اکید «در خانه بمانید» پایان دهد زیرا اینگونه قوانین، آزادی‌های آنها را محدود می‌کند و تأکید داشتند که افراد به اندازه کافی باهوش هستند که بتوانند برای خودشان تصمیم‌گیری کنند.

معترضان خشمگین آمریکا با تکان‌ دادن پرچم‌های M.A.G.A از پنجره‌های خودروهایشان شعارهایی را علیه سیاست‌های قرنطینه فرماندار میشیگان سرمی‌دادند و راه‌بندان سنگینی ایجاد کرده بودند.

برخی از این معترضان تأکید داشتند که ترجیح می‌دهند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست بدهند تا اینکه شاهد فلج شدن کسب و کارهای خرد و تعطیلی اجباری باشند.

برخی از معترضان که بسیاری از آنها در اقدامی اعتراضی ماسک‌های پزشکی محافظتی به صورت نداشتند و برخی نیز مسلح به تفنگ‌های شکاری بودند، با به دست گرفتن پرچم‌های «کنفدراسیون»  و به دست گرفتن پوسترهای ۲۰۲۰ ترامپ و «مایک پنس» معاون ترامپ فریاد می‌زدند: «ویتمر را به خاطر داشته باشید» و بنرهایی را در دست گرفته بودند که بر روی آن نوشته شده بود: «آزاد زندگی کنید یا بمیرید».

بسیاری از معترضان تأکید داشتند که تعطیلی فروشگاههای بهسازی منازل، گلخانه‌ها، آرایشگاهها، شرکت‌های محوطه سازی و ممنوعیت قایقرانی و ماهیگیری، موجب بروز خشم آنها شده است.

فرماندار میشیگان در اظهاراتی انتقادی تأکید کرد که معترضان با نزدیک شدن به یکدیگر و دست زدن به هم، خود و دیگران را در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار داده‌اند.

تظاهرات در میشیگان در واکنش به فرمان اجرایی پنجشنبه هفته گذشته ویتمر در تحمیل یکی از سخت‌ترین و شدیدترین مجموعه اصول قرنطینه در کشور برگزار شده است.

طرفداران رئیس‌جمهور آمریکا در حالی در چنین شرایطی تظاهرات گسترده برگزار کرده‌اند که آخرین آمار و ارقام شیوع کرونا حاکی از آلوده شدن ۶۳۹ هزار و ۶۶۴ نفر در ایالات متحده آمریکا به ویروس کرونا و فوت ۳۰ هزار و ۹۸۵ نفر از مردم این کشور بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ است.

ایالت میشیگان بعد از نیویورک، نیوجرسی، ماساچوست با ۲۸ هزار و ۵۹ مورد ابتلا و یکهزار و ۹۲۱ مورد فوتی جزء‌ آن دسته از ایالاتی در آمریکا محسوب می شود که بالاترین میزان ابتلا به ویروس ناشناخته کرونا در ایالات متحده آمریکا را دارد.

از طرف دیگر شبکه آمریکایی «سی ان ان» نیز گزارش کرد که علیرغم هشدارهای کارشناسان در خصوص تأثیر منفی تعجیل در بازگشایی اقتصاد در تسریع شیوع کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ خواستار بازگشایی اقتصاد کشورش است.

کارشناسان بهداشت ودرمان عمومی هشدار داده‌اند که ایالات متحده آمریکا آزمایشات کافی برای تشخیص موارد ابتلا به ویروس کرونا را انجام نداده است و بنابراین تعجیل در بازگشایی کسب و کار و اقتصاد این کشور می‌تواند، روند شیوع این ویروس ناشناخته را تسریع بخشد اما با اینحال رئیس‌جمهور آمریکا در صدد بازگشایی اقتصاد آمریکا است.

مطلاب مربوط

جدول زمانی انتاریو برای لغو همه اقدامات بهداشتی عمومی مربوط به کووید-19

این طرح شامل کاهش محدودیت‌ها و محدودیت‌های ظرفیت، برداشتن مدارک الزامات واکسیناسیون و حتی پایان …

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …