خانه / گوناگون / ترامپ دعوت رهبر کره شمالی را پذیرفت

ترامپ دعوت رهبر کره شمالی را پذیرفت

ترامپ می گوید برنامه ریزی برای دیدار با کیم جونگ اون در حال انجام است.
کاخ سفید از موافقت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با دعوت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خبر داده است.
در پی انتقال پیام آقای کیم درباره آمادگی کره شمالی برای توقف آزمایش های هسته ای و موشکی و مذاکره درباره خلع سلاح هسته ای، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید از آمادگی آقای ترامپ برای دیدار با آقای کیم در مکان و زمانی که هنوز مشخص نشده، خبر داد.
ساعتی قبل، چانگ ای یون، مشاور امنیت ملی کره جنوبی، در سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد آقای ترامپ پذیرفته که تا ماه مه (دو ماه دیگر) با رهبر کره شمالی دیدار می کند، تا درباره خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره گفت و گو کند.
چانگ ای یون، برای انتقال پیام و دعوت رهبر کره شمالی به واشنگتن سفر کرده است. او در پیونگ یانگ با رهبر کره شمالی دیدار کرده بود.
آقای چانگ که پنجشنبه شب در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد، از موافقت آقای ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون خبر داد.
به گفته آقای چانگ، کیم جونگ اون همچنین پذیرفته که مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی که برای ماه آینده برنامه ریزی شده، تهدیدی برای کره شمالی نیست.
دونالد ترامپ در توییتر از این پیشرفت استقبال کرده ولی گفته تا حصول نتیجه، تحریم های کره شمالی برقرار خواهند بود.ای ترامپ در توییتر نوشت: “کیم جونگ اون در گفت و گو با نمایندگان کره جنوبی از خلع سلاح هسته ای صحبت کرده، نه فقط از تعلیق. همچنین در طول این مدت، کره شمالی آزمایش موشکی نخواهد داشت. پیشرفت زیادی صورت گرفته و تا زمان حصول توافق تحریم ها سرجای خود باقی می مانند. در حال برنامه ریزی برای دیدار هستیم.”
تحلیلگران می گویند رفتار آقای ترامپ که شامل حملات کلامی علیه کیم جونگ اون در توییتر، فشار بر چین برای اقدام شدیدتر علیه پیونگ یانگ و تشدید تحریم های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده، در نرمش این کشور موثر بوده است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۷ در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی تحریم های تازه ای را علیه این کشور تصویب کرد.
این قطعنامه واردات نفت خام به وسیله کره شمالی را به شدت کاهش می دهد و درآمد این کشور از محل صادرات نیروی کار را هدف گرفته است.
آقای ترامپ در توییتر کیم جونگ اون را مرد موشکی کوچک نامیده بود و “دکمه هسته ای خود را بزرگ تر از دکمه هسته ای رهبر کره شمالی” عنوان کرده بود.
او حتی در پاسخ به تهدید موشکی کره شمالی علیه گوام، کره شمالی را به واکنشی آتشین تهدید کرده بود.

مطلاب مربوط

خواص پسته برای کودکان؛ 10 خاصیتی که سلامتی شما را بیمه می کند

فواید پسته برای کودکان پسته یکی از مغزهای خوراکی با بیشترین میزان فیبر و چربی …

تئاتر ایرانی در بن؛ با نمایش کاریکاتوری علیه جنگ

انجمن تئاتر ایران و آلمان پس از دو سال وقفه یک نمایشنامه انتقادی را در …