خانه / گوناگون / ترامپ در مورد خبرهای مربوط به رهبر کره شمالی: آرزوی سلامت می‌کنم

ترامپ در مورد خبرهای مربوط به رهبر کره شمالی: آرزوی سلامت می‌کنم

رئیس‌جمهوری ایالات متحده در واکنش به خبرهای منتشرشده در کشورش در مورد «وضعیت وخیم» رهبر کره شمالی، گفته این‌ها گزارش است و «ما چیزی نمی‌دانیم»؛ او افزوده «فقط این را بگویم که برایش آرزوی سلامت می‌کنم».

گمانه‌زنی‌ها در مورد تندرستی کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، روز گذشته و پس از انتشار گزارش تازه‌ای در سی‌ان‌ان بالا گرفت. گزارشی که به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شده، وضع سلامت کیم وخیم است.

البته این گزارش، خود پس از آن منتشر شد که یک وب‌سایت خبری مستقر در کره جنوبی، و ناظر بر کره شمالی، به نام «دیلی ان‌کـِی» مدعی شد کیم جونگ‌اون در پی جراحی قلب و عروق، در ویلایی در شمال پایتخت بستری‌ست و تحت درمان قرار دارد. البته دیلی ان‌کی، سپس این گزارش را تصحیح کرد و گفته بر پایه اظهارات «یک منبع در کره شمالی» منتشر شده است.

دونالد ترامپ به گزارش سی‌ان‌ان واکنش نشان داده است: «این گزارش‌ها درآمده‌اند، و ما چیزی نمی‌دانیم».

او افزوده «من روابط خیلی خوبی با او (رهبر کره شمالی) دارم. فقط می‌توانم این را بگویم که برایش آرزوی سلامت می‌کنم، چون اگر او در وضعیتی هست که گزارش‌ها می‌گویند، خیلی جدی‌ست».

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزوده است «قبلا هم بارها گفته‌ام، اگر کس دیگری در این شرایط در این موقعیت قرار داشت، ما در حال جنگ با کره شمالی بودیم… پس باید این را بگویم که کیم جونگ‌اون، برایش آرزوی خیلی… می‌دانید، آرزوی موفقیت می‌کنم».

مطلاب مربوط

جدول زمانی انتاریو برای لغو همه اقدامات بهداشتی عمومی مربوط به کووید-19

این طرح شامل کاهش محدودیت‌ها و محدودیت‌های ظرفیت، برداشتن مدارک الزامات واکسیناسیون و حتی پایان …

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …