خانه / گوناگون / ترامپ اتهامات جنسی علیه قاضی کاوانا را ساختگی خواند

ترامپ اتهامات جنسی علیه قاضی کاوانا را ساختگی خواند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اتهامات جنسی علیه قاضی برت کاوانا را “ساختگی” و “ترفند” دموکرات ها خوانده و هر گونه تلاش برای استیضاح وی را قویا محکوم کرده است.

آقای ترامپ روز دوشنبه (۸ اکتبر) اظهارات برخی دموکرات ها که خواهان استیضاح این عضو جدید دیوان عالی فدرال شده اند را “اهانت به مردم آمریکا” دانست.

این در حالیست که رهبران دموکرات ها در کنگره از خواسته دو نماینده این حزب برای استیضاح آقای کاوانا حمایت نکرده است.

مجلس سنای آمریکا شنبه گذشته پس از یک روند جنجالی صلاحیت آقای کاوانا را تایید کرد. او با ۵۰ رای موافق سناتورهای جمهوریخواه در برابر ۴۸ رای مخالف عمدتا دموکرات ها به دیوان عالی راه پیدا کرد.

دونالد ترامپ روز دوشنبه پیش از ترک واشنگتن به مقصد فلوریدا اتهام تعرض جنسی علیه قاضی کاوانا را ساختگی و شرم آور خواند و گفت: “من شنیده ام که آنها در فکر استیضاح این قاضی برجسته هستند؛ مردی که مرتکب هیچ کار اشتباهی نشد. مردی که در ترفندی گیر افتاد که دموکرات ها با وکلای خود برای او تدارک دیدند و حالا می خواهند او را استیضاح بکنند.”

او افزود: “به نظر من این یک اهانت به مردم آمریکاست.”

جلسه نهایی رای‌گیری سنا بارها با فریاد معترضان انتخاب آقای کاوانا مختل شد. معترضان که فریاد می زدند “شرم بر شما باد” تایید صلاحیت آقای کاوانا را “بی‌اهمیتی به قربانیان آزار جنسی” می دانستند.

مراسم سوگند وی روز شنبه به طور خصوصی در دیوان عالی برگزار شد. قرار است که روز دوشنبه مراسم سوگند دیگری در حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید برگزار بشود.

اتهام اصلی علیه قاضی کاوانا را کریستین بلازی فورد، استاد روان‌شناسی در یک دانشگاه در شمال کالیفرنیا طرح کرد که در یک جلسه علنی کمیته قضایی سنا شهادت داد.

او مدعی است برت کاوانا در نوجوانی و زمانی که هر دو آنها محصل دبیرستانی بودند در حالی که مست بوده است، تلاش کرده به او تجاوز کند. آقای کاوانا در یک جلسه علنی جداگانه در برابر کمیته مذکور اتهام خانم فورد را قویا رد کرد.

وکیل خانم فورد گفته است که وی به دلیل تهدیداتی که علیه او و خانواده اش شده هنوز نتوانسته است به خانه اش در کالیفرنیا برگردد.

مطلاب مربوط

تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، …

طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش …