خانه / مقالات / بیمه از کار افتادگی، مناسب ترین جانشین درآمد

بیمه از کار افتادگی، مناسب ترین جانشین درآمد

همانطور که در هفته گذشته شرح دادم، بیمه از کار افتادگی تنها چاره حفظ درآمد است، در صورتیکه در اثر ناراحتی و یا حادثه ای امکان ادامه کار به طور موقت یا دائمی وجود نداشته باشد.

اکثر مردم هرگز فکر نمی کنند که شاید روزی دچار از کار افتادگی شوند و در آن وقت قادر به اداره مالی زندگی شان نباشند.

بعنوان مثال جراحی که مرتب از دست هایش استفاده می کند، چه وضعیتی پیدا می کند اگر نتواند آنها را حرکت دهد؟ یا کسی که در یک سالن آرایش مشغول بکار است .

درآمد قابل ملاحظه ای را در طول دوران از کارافتادگی از دست خواهد داد .  همین طور دیگران، با توجه به نوع شغلشان.

 

هدف اصلی این بیمه جایگزین کردن درآمد خالص (بعد از مالیات) شما بوده و از آنجا که این مزایا و پرداخت آنها بدون مالیات است طوری طراحی شده اند که اگر دو سوم از حقوق شما هم باشند در واقع برابر با مقداری خواهند شد که به طور خالص به دست شما می رسد.

اگر کارمند نیستید و به اصطلاح Self-Employed  هستید، تنها برابر با درآمدی که در اوراق مالیاتی تان اعلام می کنید، می توانید در خواست پوشش نمائیدبه اضافه درصد خاصی با توجه به شغل شما.

در این حالت می توانید با مطرح کردن مخارج اضافه بیزنس خود، سقف بیمه را بالا ببرید.

بیمه های از کار افتادگی 2 نوع بیشتر نیستند:

 

– بیمه از کار افتادگی کوتاه مدت

این نوع بیمه فقط در دورانی که شخص دچار جراحت یا بیماری شده، تحت پوشش است و معمولاً بخشی از درآمد را دریافت می کند. این نوع پوشش ها معمولاً از طریق کارفرماها و در پلان های گروهی دیده می شوند و داشتن آن بهتر از نداشتن آن است و باید شکرگزار بود.

این نوع بیمه غالباً بین دو هفته تا دوسال شخص را پوشش می دهند ضمن اینکه ممکن است کافی هم نباشد، ولی اگر شرایط شخص طوری باشد که قادر نباشد به کار برگردد، زمان طولانی تری را نیاز خواهد داشت و در این صورت نوع دوم مطرح می شود.

 

– بیمه از کار افتادگی دراز مدت

این نوع بیمه در صورت بروز از کار افتادگی و یا جراحت طولانی شخص، می تواند تا 5 سال و یا تا 65 سالگی شخص از کار افتاده را پوشش دهد.

در هر صورت برای افراد با مشاغل گوناگون شرایط متفاوتی وجود دارد. کما اینکه افراد شاغل در بعضی مشاغل بیشتر در معرض از کار افتادگی و یا جراحت می باشند و در صورت سخت بودن شرایط شخص از کار افتاده و نیاز به مراقبت مخصوص یا فرستادن وی به مرکز مراقبت، می تواند هزینه ها را به مراتب بالا ببرد.

به هرحال بعد از اینکه با یک کارشناس بیمه مشورت نموده و تصمیم گرفتید، باید توجه داشته باشید که این نوع بیمه هم مثل هر بیمه دیگری فاکتورهایی برای قیمت گذاری دارد مثل سن و سال، سلامتی، نوع کار و در آمد.

قدرت و توانایی کار کردن و ایجاد درآمد که به وجود شخص شما بستگی دارد، با ارزش ترین دارایی شماست، نه ماشین و خانه! ولی متأسفانه به سرعتی که برای حفظ آنها بیمه های متعددی را در نظر می گیرید، در مورد خودتان کوتاهی می کنید.

مطمئن باشید که حتی یک روز به تأخیر انداختن آن هم کار عاقلانه ای نیست. اگر شما به عنوان مثال 2000 دلار در ماه خرج خانه ومخارج ماهیانه خانواده تان می کنید نیاز به بیمه ای دارید که این مبلغ را بپوشاند و اگر فکر می کنید که به بیمه نیازی ندارید، فقط از خودتان سئوال کنید:

در صورت نیاز، این پول از کجا تأمین خواهد شد؟

همسرتان؟ فرزندانتان؟ بدهکار شدن به بانک و پرداخت بهره های طولانی مدت ؟ یا فروش خانه و از دست دادن دارایی ؟

بودجه شما هرچه که هست، میتوانید بیمه ای متناسب با آن داشته باشید .

                                                 با آرزوی تندرستی برای همه

فرحنازجاهد

(Member of Million Dollars Round Table (MDRT

                               کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی

 

مطلاب مربوط

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت یکم: به یکی از دوستان گفتم: از این روی …