خانه / مقالات / بهترین هدیه کریسمس برای فرزندانمان

بهترین هدیه کریسمس برای فرزندانمان

تحصیلات دانشگاهی با آرامش خاطر

“ماه دسامبر آخرین مهلت برای دریافت کمک هزینه دولتی  RESP برای تحصیلات فرزندانمان”

هر روز به آخر سال نزدیکتر میشویم و شور و شوق ناشی از جشن گرفتن کریسمس و سال نو، همه را به خود مشغول کرده، به خاطر داشته باشیم که کریسمس در کانادا فقط یک جشن مذهبی و خاص مسیحیان نیست وچون همراه با نو شدن سال میلادی همراه است، حسی شبیه به عید خودمان به همه و بخصوص به بچه ها می دهد. بزرگترها هم به طبع آن در فکر تهیه هدیه و آماده شدن برای میهمانی ها هستند.

در دورانی که هر لحظه تحولات اقتصادی جدید در حال بروز است و گاهی حس ناامنی را با خود به همراه می آورد، چه هدیه ای می تواند نه تنها خوشحال کننده باشد بلکه اثر آن یک شبه و بعد از باز کردن آن از بین نرود، بلکه میراثی ماندگار و به یاد ماندنی باشد برای فرزندانمان و فرزندان آنها؟

آن چیزی نیست بجز یک حساب RESP، حساب پس انداز تحصیلی دانشگاهی  با کمک های بلاعوض دولتی در جهت مهیا کردن و آماده سازی مسیر فرزندانمان برای ادامه تحصیل آنها در کالج و یا دانشگاه و در هر کجای دنیا.

با توجه به اینکه ما خانواده های مهاجر ایرانی اولین الویت و هم و غم زندگیمان فرزندانمان و تحصیلات و آینده روشن و موفق آنهاست، باید در مورد خرید هدیه کریسمس برای آنها کمی تأمل کنیم. بچه های ما همه چیز دارند. آن چیزی که باعث نه تنها موفقیت آنها بلکه آرامش خیال ما میتواند باشد یک حساب RESP است چیزی که پدربزرگ، مادر بزرگ، خاله، عمه، دائی و عمو نیز می توانند آنرا برایشان انجام دهند. مطمئناً نتیجه این اقدام و عمل در تمام طول زندگی فرزندان ما باقی خواهد ماند.

حسن داشتن یک حساب RESP این است که ارزش افزوده پس انداز و سرمایه گذاری شما بلافاصله وبلاواسطه به این حساب تعلق می گیرد و آن پول بلاعوضی است که دولت در این حسابها به بچه ها می دهد.

پولی که دولت فدرال متناسب با پس انداز شما به حساب RESP می ریزد،می تواند 20درصد، 30 درصد و یا 40 درصد پولی باشد که شما برای بچه پس انداز میکنید و با توجه به درآمد سالانه خانواده تعیین می گردد.

هر چه درآمد خانواده پایین ترباشد از درصد بالاتری برخوردار خواهد شد ولی همه بطور متساوی حداقل 20 درصد را دریافت می کنند که در مجموع به 7200 دلار می رسد. این بدان معنا است که اساساً پول شما حداقل 20 درصد بهره دریافت می نماید و بعد بهره مرکب سرمایه گذاری تا وقتی که بچه ها به سن 18 سالگی برسند بطور چشمگیری باعث افزایش این پس انداز می شود.

  • CLB  یا  Canada Learning Bond

این هم کمک دیگری است که دولتمبلغ 2000 دلار را با توجه به درآمد خانواده به بچه هایی که از سال 2004 و به بعدبه دنیا آمده اند. تخصیص داده است. این پول را هم دولت در حساب RESP بچه واریز می کند و حسن آن این است که شما حتی نیازی به اینکه خودتان هم پولی در آن بریزید ندارید.

چه هدیه ای می توانید به بچه بدهید که بلافاصله 500 دلار به حسابش ریخته شود و زحمت آن فقط این باشد که یک فرم پر و امضاء شود.

توصیه صمیمانه من به شما این است که با مطالعه و بررسی دقیق در حساب RESPو مشاوره از همه جوانب آن آگاه شده وسپس با اطمینان خاطر به انجام آن اقدام کنید.

حسن دیگر این حساب این است که در آخرین دقایق ماه دسامبر نیز با واریز کردن پول به حساب بچه می توانید پولی را که او در عرض سال نتوانسته دریافت کند، بتواند از دولت بگیرد. حتی اگر بچه ای در اواخر امسال و یا حتی دسامبر به دنیا آمده، می توانید این حساب را برایش بازکنید و همه کمک هزینه2018 را یکجا برای او دریافت نمایید.

واقعاً سنتی وجود ندارد که برای هدیه به بچه ها چیزهایی از این قبیل به آنها بدهیم ولی امسال هدیه کریسمس و سال نو آنها می تواند برای همه عمر به عنوان با ارزشترین هدیه در زندگی آنها وخاطرشان باقی بماند و به شما هم آسودگی خیال یک برنامه ریزی مالی درست برای عزیزترین موجود زندگیتان را بدهد.

             فرحنازجاهد

(Member of Million Dollars Round Table (MDRT  

  کارشناس ارشد بیمه ، مشاور در سرمایه گذاری های تضمینی 

مطلاب مربوط

حمایت از بیزینس های ایرانی

می دانیم که بلای کرونا که می توانست در عرض دو و یا سه هفته، …

از ماست که برماست

شما تا چه اندازه اخبار و حوادث جهان را تعقیب می کنید؟ این روزها، یا …