خانه / گوناگون / بانک در یک اشتباه عجیب، 2.5 میلیارد دلارِ ناقابل را به حساب یک مشتری واریز کرد

بانک در یک اشتباه عجیب، 2.5 میلیارد دلارِ ناقابل را به حساب یک مشتری واریز کرد

تصور کنید یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید موجودی حساب بانکی‌تان که تا پیش از این تنها چند صد دلار در آن داشتید، ناگهان به دو و نیم میلیارد دلار رسیده باشد. چه خواهید کرد؟ احتمالا قبل از هر چیز خرید سهام و هواپیمای شخصی و خانه مجلل و پرداخت صورت‌حساب‌های عقب افتاده به ذهن‌تان خطور کند، اما یک مرد آمریکایی که به اشتباه این مبلغ به حسابش واریز شده بود، لبخندزنان قهوه اول صبحش را خورد و با خود گفت: «بانک به زودی به اشتباهش پی خواهد برد.»
چند روزی از واریز اشتباهی نهصد میلیون دلار به حساب یکی از مشتریان مجموعه بانکی سیتی گروپ آمریکا نگذشته بود که این بار «بانک آو آمریکا» حدود دو و نیم میلیارد دلار به حساب مشتری دیگری واریز کرد؛ دقیقا دو میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون دلار.

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که این مبلغ به حساب مشتری مذکور وارد نشده ولی او پیامی دریافت کرده مبنی بر اینکه ۲.۵ میلیارد دلار به حسابش واریز شده است.
سخنگوی «بانک آو آمریکا» به رسانه‌ها گفت: «به نظر می‌رسد مشکلی که به وجود آمده مربوط به سیستم آگاه‌سازی‌ها باشد و در نهایت این مشکل حل شد.»
مشتری که این پول هنگفت به حساب او واریز شده گفت که به سرعت متوجه شده بانک خود متوجه این اشتباه خواهد شد ولی این اتفاق نیفتاد و او ناچار به تماس با بانک و اطلاع‌رسانی در این‌باره شد.
این اولین بار نیست که چنین اشتباهاتی رخ می‌دهد و در ماه‌های گذشته هم ارقام عجیب و غربی به حساب مشتریان واریز شد.
مجموعه بانکی سیتی گروپ که در روزهای گذشته ۹۰۰ میلیون دلار به حساب وام‌دهندگان به یک شرکت آرایشی ورشکسته واریز کرده بود، در حال حاضر به دادگاه شکایت برده، زیرا که افراد مذکور حاضر به پس دادن مبالغی که دریافت کرده‌اند، نیستند.

مطلاب مربوط

جدول زمانی انتاریو برای لغو همه اقدامات بهداشتی عمومی مربوط به کووید-19

این طرح شامل کاهش محدودیت‌ها و محدودیت‌های ظرفیت، برداشتن مدارک الزامات واکسیناسیون و حتی پایان …

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …