خانه / مقالات / بازی های سیاسی

بازی های سیاسی

به گفته صندوق نجات کودکان سازمان ملل، عربستان سعودی با دخالت خود در یمن که از 3 سال پیش آغاز شد، تاکنون باعث شده است که حدود 85 هزار کودک بی گناه یمنی، از گرسنگی بمیرند. همچنین سازمان ملل، ماه پیش هشدار داد که ممکن است ۱۴ میلیون نفر در یمن، با قحطی روبرو شوند.

حالا دیگر عربستان سعودی، با قدرت مالی بیش از اندازه اش، تبدیل به یک ابرقدرت جنایتکار و زورگوی دیگر، در جهان شده است. مأموران عربستان، با نقشه طرح شده و شقاوت و بی رحمی تمام، در روز روشن، در سفارت خود در آنکارا، جمال خاشقچی نویسنده و روزنامه نگار معترض عربستان را به طرز فجیعی کشته و جسد او را به صورت بسته های کوچک، توسط عمال خود از ترکیه خارج می کند. سازمان سیا با تحقیقات خود، ثابت کرده است که قتل این روزنامه نگار، به دستور سلطان عربستان محمد بن سلمان بوده است. ولی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آشکارا می گوید که به خاطر منافعی که با کشور عربستان دارد، نمی تواند، شئون حقوق بشر را رعایت کند و سلطان عربستان را مورد مواخذه و مجازات قرار دهد. دونالد ترامپ، سیاستمدار بی سیاستی است که آشکارا و رک و راست و در حقیقت، گستاخانه نظرش را ابزار می کند.

این نمونه بارز و آشکاری است که سران سیاسی جهان، در مورد ظلم ها و جنایت های بشری، چگونه فکر می کنند.

قتل ده ها هزار کودک در یمن که باید آنرا نسل کشی نامید، آن تأثیر واقعی و موثر را بر روی جهانیان و به ویژه سیاستمداران و رسانه های بین المللی نگذاشت که مرگ جمال خاشقچی، گذاشت.

بازی های سیاسی، همچنان بین سیاستمداران در سراسر جهان ادامه دارد و این مردم عادی هستند که قربانی این بازی ها می شوند و همچون عروسک های خیمه شب بازی، یک یک به صندوق عدم می روند.

همانگونه که بارها هم گفته ام، مشکل جهان و جهانیان، مردم عادی نیستند. بلکه، مشکل اساسی جهان، رهبران سیاسی و مذهبی هستند و مردم جهان نیز، در دست آنها، بازیچه هائی بیش نیستند و تا رهبران جهان بر سرعقل نیایند و درست نشوند، کار جهان نیز راست نگردد.

همین!!!!!

مطلاب مربوط

ابوالحسن بنی‌صدر درگذشت

سایت روزنامه انقلاب اسلامی (پاریس – وابسته به بنی‌صدر) با انتشار اطلاعیه‌ای از سوی خانواده …

مسئولیت و یا بی تفاوتی

همه ما خوب می دانیم که تحولات زیادی در دنیا بوجود آمده است. در حقیقت …