خانه / گوناگون / بازی آنلاین «نهنگ آبی» در ایران، باعث خودکشی دو دختر جوان در اصفهان شد

بازی آنلاین «نهنگ آبی» در ایران، باعث خودکشی دو دختر جوان در اصفهان شد

روز جمعه ۲۹ مهر، دو دختر ۱۷ و ۱۸ ساله در اصفهان خود را از پل چمران پایین انداختند. در حالی که ابتدا گمان می‌رفت این دو به دلیل افسردگی دوران نوجوانی دست به این اقدام و خودکشی زده‌اند، اما حالا مشخص شده است که آنها در جریان بازی آنلاین «نهنگ آبی»، خودشان را از بالای پل پایین انداخته‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان درباره علت وقوع این حادثه به خبرگزاری تسنیم گفته است: «این دو دختر جوان با وارد شدن به بازی آنلاین “نهنگ آبی” دست به این اقدام زده‌ و خود را از بالای پل چمران به پایین پرتاب کرده‌اند.»

مهدی معصوم‌بیگی گفته است: «با توجه به فوت کردن یکی از دختران و علت این حادثه، این پرونده به‌ علت شرایط خاص خود نیازمند تحقیقات ویژه‌ای بوده و در حال بررسی است.»

غفور راستین، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان هم به تسنیم گفته است: « ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه صبح خبری مبنی بر اینکه دو دختر جوان خود را از بالای پل چمران اصفهان به پایین پرتاب کرده‌اند به مرکز ۱۱۵ اصفهان گزارش شد. این دو دختر بین ۱۷ تا ۱۸ سال سن دارند و یکی از آن‌ها که هوشیاری خود را از دست داده بود، جان خود را از دست داد و نفر دوم نیز با شکستگی تمام اعضای بدن روبه‌رو است و تلاش‌ها برای زنده نگه داشتن او ادامه دارد.»

در جریان بازی نهنگ آبی که از روسیه آغاز شده است، تاکنون بیش از ۱۳۰ نوجوان در کشورهای مختلف جان خود را از دست داده‌اند. این بازی در هند بیشترین تعداد خودکشی را داشته طوری که پلیس، نصب، انتشار و حتی ذخیره فایل خام نصب این بازی را جزء جرایم نرم‌افزاری قرار داده است.

در این بازی از بازیکنان خواسته می‌شود طی ۵۰ مرحله در ۵۰ روز وظایفی از جمله انجام کارهای خطرناک و مضر یا تماشای فیلم‌های وحشتناک انجام دهند. در روز پنجاهم و در پایان بازی نیز از آنان خواسته می‌شود دست به خودکشی بزنند.

نام بازی نهنگ آبی هم از پدیده به ساحل نشستن نهنگ‌ها برای خودکشی می‌آید. در این بازی، اعضا پس از ورود و ثبت‌نام، نهنگ خطاب می‌شوند.

 

 

 

 

مطلاب مربوط

ترفند افزایش سرعت آپلود

بروز مشکل و کندی سرعت در حین آپلود فایل های مختلف، یکی از مشکلات رایج …

طرز تهیه لـبو پـلو برای شب های زمستان

لبو پلو از دیگر غذا های فصول سرد سال و بسیار خوشمزه می باشد که …