خانه / مقالات / ایمان به خدا

ایمان به خدا

فرض کنید که شما یک روز صبح، در یک ناکجاآباد که هیچ شناختی به آن ندارید، بیدار شده اید و هیچ چیز در آنجا وجود ندارد و نمی دانید که به کدام طرف باید بروید تا به یک آبادی برسید. در پیش روی شما، دو راه وجود دارد که شما اصلا قادر به دیدن انتهای آن راه ها نیستید. اما به ناچار، یکی از راه ها را انتخاب می کنید و به راه خود ادامه می دهید تا اینکه نزدیکی های غروب، یک راهنما، سر راه شما پدیدار می شود و به شما می گوید که آن راهی را که شما تا حالا طی کرده اید اشتباه بوده و می بایستی راه دیگری را در آغاز کار، انتخاب می کردید و اگر این راه را ادامه بدهید، عمرتان را تلف کرده اید و به هیچ جا نخواهید رسید.
در چنین موقعی، شما چکار می کنید؟ آیا به راه اشتباه خود که به جایی ختم نمی شود، ادامه می دهید؟ و یا اینکه برمی گردید و آن راه دیگر را انتخابمی کنید که شما را به سرمنزل مقصود می رساند؟ حکایت امروز ماست. عمری را با باورهایی گذراندیم که می بینیم که اشتباه بوده است. با خودمان چالش می کنیم و با عقل و خرد خودمان می اندیشیم که پس این عمر تلف شده ما، چه خواهد شد؟ چه کسی پاسخگوست؟
سال هایی که با آن باورهایی که به ما تحمیل کردند، زندگی کردیم، تصمیمات مهم گرفتیم و کارهای مختلفی را انجام دادیم، آنها چه می شود؟ برخی از ما چشمشان را می بندند و به راه خودشان ادامه می دهند. برخی دیگر در خودشان شجاعت برگشت را ایجاد می کنند تا وجدان خود را نفریبند و بعضی ها هم انگار که در برزخ گیر کرده باشند، بلاتکلیف نمی دانند چه کنند! ما، کجای کار هستیم و در کجای تاریخ ایستاده ایم؟ آیندگان در مورد ما چه خواهند اندیشید؟ آیا صد سال دیگر، هنوز این باورها و ارزش هایی که ما برای زیستن خود قائلیم، به همین میزان برای آیندگان هم ارزشمند خواهد بود و یا آنها به سادگی و خوش باوری ما خواهند خندید؟ بسیاری از ما دوست دارند که خودشان با عقل و خرد و با اندیشه خودشان، در ذهن خود خدایی را بسازند که به آنها آرامش می دهد.
خدایی که مهربان است و آنها را دوست دارد و در اوج گرفتاری ها به آنها قوت قلب و روحیه می دهد تا بر سختی ها بتازند و جان سالم به در ببرند. ایمان، در زندگی هر کسی نقش مهمی دارد که به وسیله خدایی که می پرستیم، به وجود می آید. آیا شما هم برای داشتن یک ایمان خوب، در ذهنتان در حال ساختن خدای خودتان هستید؟ آیا اصلا به این موضوع فکر کرده اید که خودتان برای خودتان تصمیم بگیرید و هر نوع باوری را که داشته اید، خودتان آنها را بررسی و تصحیح کنید؟ راستی، در بین بی نهایت خدایانی که در ادیان مختلف وجود دارد، شما چه نوع خدایی را دوست دارید که داشته باشید؟
پاینده و پویا باشید

مطلاب مربوط

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …

خلافکاری در پوشش هالووین

در حالی که برخی ناظران تصور می کردند این بخشی از یک بازی در یک …