خانه / گوناگون / انتخابات پارلمانی انتاریو

انتخابات پارلمانی انتاریو

پنجشنبه 7 جون، انتخابات استان آنتاریو برگزار می شود. خانم کتلین وین، نخست وزیر آنتاریو که جانشین دالتون مک گینتی، نخست وزیر سابق این استان شد، نسبت به این دوره از انتخابات، زیاد خوشبین نیست. او، از طرف حزب لیبرال که مجموعا پانزده سال است که رهبری استان بزرگ آنتاریو را در اختیار دارد، به ایجاد هزینه های بالا و اشتباهات اقتصادی زیادی که استان آنتاریو را مقروض کرده است، متهم است.

دکتر رضا مریدی کاندیدای پارلمان آنتاریو از شهر ریچموندهیل، در یک گفتگو با تلویزیون ITC، علت وامدار بودن این استان را چنین بیان کرد که همه دولت های توانمند جهان، جهت توسعه اقتصادی و ایجاد کار و جذب سرمایه های خارجی، از بانک های خود وام می گیرند. بنابراین، همه دولت های موفق، به بانک های خود بدهکارند و آنچه که زیان آور است، وام های خارجی است و نه داخلی.

در انتخابات 7 ماه جون، پیش بینی می شود که آرای رأی دهندگان، بین سه حزب لیبرال، PC و NDP تقسیم شود که در نتیجه، دولت اقلیت به وجود خواهد آمد.

امسال، بنا به ازدیاد جمعیت آنتاریو، تعداد حوزه های انتخاباتی از 107 حوزه، به 124 حوزه، یعنی 17 نماینده بیشتر در پارلمان، افزایش یافت. هر حزبی که 50% رأی به علاوه 1 یعنی 63 نماینده به مجلس آنتاریو بفرستد، رهبری دولت را به دست خواهد گرفت.

در هر صورت، سرنوشت نخست وزیری استان آنتاریو، همین پنجشنبه، هفت ماه جون 2018 تعیین خواهد شد.

 

مطلاب مربوط

کانادا برای برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه تمدید ویزا تا 12 ماه را صادر کرد

کانادا به برخی از دارندگان ویزای تعطیلات کاری اجازه می دهد ویزای خود را تمدید …

تمامی پرسنل و کارکنان واکسن نزده در مدارس انتاریو باید هفته ای دو بار تست کووید بدهند

وزارت آموزش و پرورش انتاریو اعلام کرد، تمامی کارکنان، معلمان و کلیه پرسنل مدارس که …