خانه / گوناگون / اعلام قرنطینه عمومی در نیویورک

اعلام قرنطینه عمومی در نیویورک

همزمان با آمادگی عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا فرماندار ایالت نیویورک روز جمعه اعلام کرد از روز یکشنبه وضعیت قرنطینه عمومی در این ایالت اجرا خواهد شد و از تمام موسسات و شرکت‌ها که فعالیت آنها در زمره خدمات ضروری نیست خواست کارمندان خود را به خانه بفرستند.

اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک در نشست خبری روز جمعه گفت: «این شدیدترین اقداماتی است که تاکنون در این ایالت به اجرا گذاشته شده است.»

ابتلا به ویروس کرونا طی یک روز گذشته در ایالت نیویورک حدود ۳ هزار مورد افزایش یافت و روز جمعه به بیش از ۷ هزار مورد رسید. فرماندار نیویورک ضمن اذعان به تاثیر شدید این اقدامات بر فعالیت موسسات و زندگی مردم گفت: «این وضعیت زندگی معمولی نیست. باید آن را پذیرفت و همه مقررات را اجرا کرد.»

او تاکید کرد که مردم در صورت خروج از خانه باید فاصله حدود یک و نیم متر با یکدیگر را حفظ کنند و تمامی موسسات و فروشگاه‌هایی که خدمات اساسی ارائه می‌دهند، از جمله سوپرمارکت‌ها، داروخانه‌ها و بانک‌ها باید تمامی مقررات مربوط به ایمنی از جمله حفظ فاصله بین مراجعان را رعایت کنند.

طبق مقررات جدید افراد بیمار به جای مراجعه به مطب پزشکان و بیمارستان‌ها باید در خانه بمانند و از طریق خدمات تلفنی و اینترنتی با کادر پزشکی منطقه خود تماس بگیرند.

فرماندار ایالت نیویورک افزود انتظار می‌رود که طی ۴۵ روز آینده موارد ابتلا به ویروس کرونا به شدت افزایش یابد و نهادهای مسئول به هر وسیله‌ای در حال افزودن به ظرفیت بیمارستان‌ها و آمادگی بیشتر شبکه خدمات درمانی هستند.

مطلاب مربوط

جدول زمانی انتاریو برای لغو همه اقدامات بهداشتی عمومی مربوط به کووید-19

این طرح شامل کاهش محدودیت‌ها و محدودیت‌های ظرفیت، برداشتن مدارک الزامات واکسیناسیون و حتی پایان …

شهرداری جزیره ونکوور، به خریداران مسکن در تامین پیش پرداخت کمک می کند

شهر لنگفورد در منطقه ویکتوریا با ارائه پنج درصد پیش پرداخت در هنگام خرید به …