خانه / علم و دانش / از روانشناسی رنگ ها چه میدانید

از روانشناسی رنگ ها چه میدانید

از روانشناسی رنگ ها چه میدانید
رنگ معنی ثابتی برای افراد بینا دارد و یک ابزار روانشناختی قدرتمند است. با استفاده از روانشناسی رنگی، می توانید یک پیام مثبت یا منفی ارسال کنید، فروش را تشویق کنید، یک جمعیت را آرام کنید یا فعالیت یک ورزشکار را بیشتر کنید. شما می توانید آخرین متد های روانشناسی رنگ ها را در تمام جنبه های بازاریابی و به ویژه در طراحی آرم، طراحی وب سایت، پوشش یک کتاب یا بسته بندی محصول بکار ببرید. در زیر یک مفهوم سریع از معنای رنگ های پایه بیان شده است. این اطلاعات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه رنگی را در پروژه های بازاریابی خود استفاده کنید. روانشناسی تغییر رنگ با سایه های سبک تر یا تیره تر از رنگ ها، اغلب با معانی بسیار متفاوت مرتبط است. همچنین به یاد داشته باشید که فرهنگ های مختلف نظرات متفاوتی درباره معنای رنگ دارند.
روانشناسی رنگ: سیاه
سیاه رنگ اقتدار و قدرت و ثبات است. همچنین این رنگ مربوط به هوش است، لباس سیاه مردم را لاغرتر نشان می دهد. این رنگ بعضی اوقات نشانه بد بودن فرد است. سیاه یک رنگ جدی است که احساسات قوی را تحریک می کند.
 روانشناسی رنگ: سفید
برای اکثر جهان این رنگ مربوط به خلوص (لباس عروسی) است؛ پاکیزگی (پزشکان در کتهای سفید) و ایمنی نور روشن. همچنین برای عدم وجود رنگ یا بی طرف بودن پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از مناطق شرقی جهان، رنگ سفید با عزاداری همراه است. رنگ سفید همچنین با خلاقیت همراه است.
روانشناسی رنگ: خاکستری
خاکستری بیشتر مرتبط با عمر، نا محدود بودن، میانه و چیزهای جامد در زندگی است. خاکستری بیش از حد منجر به احساس عمدتا پوچی می شود، اما کمی خاکستری احساس سنگ جامد را به محصول شما اضافه خواهد کرد. برخی از سایه های خاکستری با پیری، مرگ، مالیات، افسردگی و یا احساس گمشدگی راه مرتبط هستند.
روانشناسی رنگ: نارنجی
نارنجی پر طرفدارترین رنگ سیاره است. این رنگ بیشترین استفاده را در زمانهای سرگرم کننده، روزهای شاد و پر انرژی، گرما و محصولات ارگانیک دارد. همچنین با جاه طلبی همراه است. هیچ چیز در مورد آرامش حتی از راه دور با این رنگ مرتبط نیست. نارنجی با یک سپیده دم در نگرش همراه است.
روانشناسی رنگ: قهوه ای
این رنگ بیشتر با قابلیت اطمینان، ثبات و دوستی همراه است. بیشتر احتمال دارد که افراد این رنگ را به عنوان رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنند. این نیز مربوط به چیزهایی است که طبیعی یا ارگانیک هستند. با این حال احتیاط کنید، زیرا در هند رنگ عزاداری است.
روانشناسی رنگ: سبز
رنگ رشد، طبیعت و پول است. رنگ آرام هم است که برای حواس بسیار دلپذیر است. سبز تیره با شرایطی مانند محافظه کارانه بودن و مردانه بودن همراه است. بیمارستان ها از اتاق های سبز استفاده می کنند، زیرا آنها برای بیماران آرامش بخش هستند. این رنگ همچنان با حسادت، موفقیت، سخاوت و باروری همراه است. این رنگ سنتی صلح، هماهنگی، پرورش راحت، پشتیبانی و انرژی خوب است.
روانشناسی رنگ: قرمز
اگر می خواهید جلب توجه کنید، از رنگ قرمز استفاده کنید. قرمز رنگ انرژی است. این رنگ با حرکت و هیجان همراه است. افرادی که توسط قرمز احاطه شده اند ضربان قلب خود را کمی سریعتر می کنند و اغلب گزارش می دهند که کمی احساس تنفس سریع می کنند. این رنگ اشتباه مطلق برای یک اتاق کودک است اما برای جذب افراد بسیار مناسب است. استفاده از لباس های قرمز باعث می شود که شما کمی سنگین تر و قطعا بیشتر قابل توجه به نظر برسید. رنگ قرمز برای استفاده بیش از حد مناسب نیست. رنگ قرمز در مورد عشق و دادن (گل رز قرمز، قلب ولنتاین، کریسمس و غیره) استفاده می شود اما رنگ واقعی عشق صورتی است. صورتی آرام تر از همه رنگ ها است. به عنوان رنگ عاشقانه، عشق و احساسات به رنگ صورتی فکر کنید تا آرام شوید.
روانشناسی رنگ: آبی
بسیاری از جهان آبی (آسمان، دریاها) است. دیدن رنگ آبی در واقع سبب تولید مواد شیمیایی است که آرام بخش هستند؛ اما این در مورد تمام سایه های آبی درست نیست. بعضی از سایه ها (و یا بیش از حد آبی) می توانند یک پیام سرد و خنثی ارسال کنند. بسیاری از اتاق خوابها آبی هستند زیرا رنگ آرامش است. در طول سنین، آبی با استقامت، اعتماد، خرد و وفاداری ارتباط برقرار کرده است. مردم در یک اتاق آبی کارآمدتر هستند زیرا آنها آرام تر و بر وظیفه متمرکز می باشند. در واقع، تقریبا بازدهی تمام ورزش ها در محیط آبی افزایش یافته است.

مطلاب مربوط

آبریزش بینی و سردرد از لیست غربالگری علائم روزمره مدارس انتاریو حذف شد

انتاریو اعلام کرد که از لیست علائمی که باعث می شود کودکان از مدرسه یا …

صدها پزشک در انتاریو می خواهند که حقوق پرستاران را در میان کمبود نیرو و در این شرایط خطرناک افزایش داده شود

به گزارش سی بی سی، بیش از 350 پزشک اورژانس در سراسر انتاریو با امضای …