خانه / سلامت و بهداشت / از اول ژانویه 2018 نسخه داروهای بزرگسالان تا 25 سالگی، به طور کامل از طرف دولت پرداخت خواهد شد

از اول ژانویه 2018 نسخه داروهای بزرگسالان تا 25 سالگی، به طور کامل از طرف دولت پرداخت خواهد شد

گزارشگر شهرما به نقل از CBC می نویسد:

در بحث بودجه سال 2017 وزیر دارایی کانادا اعلام کرد که در حال حاضر ODP) Ontario Drug Plan) حدود 900 هزار خانواده و 3 میلیون Senior را زیر پوشش خود دارد. آقای Charlies Sousa گفت: در صورت تصویب بودجه ارائه شده، از اول ژانویه 2018 نسخه داروهای بزرگسالان  تا 25 سالگی و بچه ها، به طور کامل از طرف دولت پرداخت خواهد شد که هزینه آن در سال، 465 میلیون دلار خواهد بود.

قطعاً این پرداخت ها، شامل بیماری های حاد، مزمن و سرطان ها نیز می باشد. در حال حاضر درمان های بیماران سرطانی که در بیمارستان بستری هستند، توسط OHIP پرداخت می گردد.

در این طرح جدید، افراد زیر 25 سال، دیگر نیازی ندارند تا تحت پوشش بیمه والدین خود باشند و از بیمه های خصوصی استفاده کنند و نیز هزینه های داروخانه نظیر حق نسخه پیچی را هم نخواهند داد و همگی آن، به عهده دولت می باشد.

بدون تردید، این اقدام، حرکتی عظیم در بهبود وضع بیماران است اما در حال حاضر، بحثی مطرح است که وقتی صحبت از بیماریهای مزمن می شود، باید توجه کرد که برخی از بیماریهای مزمن، مانند: افزایش فشار خون و یا دیابت، در سن بالاتر هم وجود دارند و اگر بیمار توان تهیه داروها را نداشته باشد، عوارض جدی این بیماریها، باعث بستری شدن بیمار می گردد که هزینه بیمارستان نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. همچنین، عوارض جدی و خطرناکی، مانند: سکته مغزی، از دست دادن بینائی، حمله قلبی که همگی موجب بستری شدن بیمار در بیمارستان می شود.

بهرحال، طرح ارائه شده تحت عنوان Pharma Care هنوز موافقان و مخالفانی دارد. مخالفان، نظرشان این است که می شود این پوشش را برای همه مردم و نه فقط برای سن محدودی، انجام داد و در عوض، داروهای کمتری را پوشش داد و این بحث، بین احزاب مطرح می باشد.

مطلاب مربوط

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد: شما اسب نیستید، داروی ضد انگل اسب، کووید را درمان نمی کند

بهداشت کانادا به دلیل اطلاعات غلط در مورد محصولی که برای درمان انگل در حیوانات …

ارائه گواهی واکسن در انتاریو از 22 سپتامبر،‌اجرایی می شود

هنوز واکسن نزده اید؟ به زودی از خدمات و سرویس های بسیاری از بیزینس ها …