خانه / مقالات / اثر انگشت

اثر انگشت

مدتی‌ پیش برایتان از اهمیت ارائه ملک برای فروش نوشته بودم، بدیهیست که اگر منزل شما به بهترین نحو به بازار عرضه شود می‌‌تواند هزاران بلکه ده‌ها هزار دلار در فروش منزل شما تاثیر بگذارد، در شماره‌های گذشته برایتان نوشتم که برای معرفی‌ یک ملک  چه سهل انگاری‌ها که نمی‌‌شود، چطورعکس‌های کج و کوله توضیحات ناکافی‌ و گاهی‌ اشتباه در MLS برای معرفی‌ یک خانه گذاشته می‌‌شود که خریدار را از دیدن خانه منصرف می‌‌کند چه برسد به اینکه ترغیب کند.  این هفته می‌‌خواهم با سند و مدرک این را به شما نشان بدهم و حتی اثر انگشت متهم را هم ضمیمه می‌‌کنم . آخرین آمار مربوط به بازار مسکن حکایت از کاهش معاملات و همچنین افزایش شدید عرضه ملک به بازار دارد، این یعنی‌ خریداران قدرت انتخاب بیشتری دارند و فروشند گان باید تلاش بیشتری برای جلب توجه خریداران داشته باشند، اکنون زمانی‌ نیست که ملک را برای فروش بگذارید و خریداران صف ببندند، عرضه این کالا احتیاج به مهارت ، دانش و تجربه دارد . متاسفانه بسیاری از فروشند گان ارزش این تجربه را کمی‌ دیر متوجه می‌‌شوند. در این صفحه تصویر سه‌ آگهی‌ فروش را که هر یک در این زمینه شاهکاری هستند برای نمونه آورده ام. یکی‌ خانه را هم دتچد معرفی‌ کرده و هم لینک. دیگری خانه‌ را نزدیک بیست میلیون دلار آگهی‌ کرده است اگر به آدرس ملک توجه کنید متوجه میشوید که این ملک را این روز‌ها به سختی بتوان حتی یک و نیم میلیون فروخت، تعجب من از اینست که نه فروشندگان و نه اجنت‌ها نه دوستان و اقوامشان تا حالا این آگهی‌‌ها را ندیده اند وگرنه حتماً متوجه می‌شدند و آنرا اصلاح می‌‌کردند.

و اما سومی‌ که دیگر سنگ تمام گذاشته! و چشم بازار را کور کرده است! تمام عکس‌ها را با تلفن دستی‌ گرفته و از همه ناراحت کننده تر اینکه انگشت عکسبردار حالا هر کسی‌ بوده جلوی لنز دوربین است ، براحتی می‌‌توانید اثر انگشت مجرم! را در عکس ببینید، نمی دانم صاحب خانه یا اجنتی که این آگهی‌ را آپلود کرده ، آیا یکبار برنگشته شاهکار خودش را ببیند،  حقیقتاً این یکی‌ را باید در رشته بازاریابی کالج‌ها و دانشگاه‌ها تدریس کنند البته به عنوان یک بازاریابی فاجعه که بطور قطع باید آنرا محصول مشترک فروشنده ملک با اجنت مربوطه دانست .

آیا خانه که بیش از نیم میلیون دلار برایش مطالبه می‌‌کنی‌ ارزش ندارد یک عکاس بیاوری که دو تا عکس زیبا بیندازد تا حداقل خریدار را تشویق کند این خانه را تماشا کند؟ می‌گویند اولین تاثیری که یک خریدار از یک خانه می‌گیرد در تصمیم گیری اش بسیار مهم است، خریدار هنگامی که چنین عکسی‌ را که برای صد دلار صرفه جوئی به این شکل انداخته شده می‌‌بیند تصورش اینست که تمام کار‌های زیبایی هم که در خانه انجام شده سر هم بندیست.

دوستان عزیز خریداران و فروشند گان محترم به منافع خود بی‌ توجه نباشید، تمام انسانهایی که در زندگی‌ اجتماعی و کار و تجارت موفق بوده اند بهترین وکیل ها، حسابدارها، اجنت‌ها را در اطراف خود جمع کرده اند ، این  لازمه موفقیت در زندگیست. به شما توصیه می‌‌کنم چنانچه به همکار دیگری متعهد یا در قرارداد نیستید قبل از تصمیم‌گیری برای خرید یا فروش از مشورت ما استفاده کنید.

کامران انواری

 

مطلاب مربوط

حمایت از بیزینس های ایرانی

می دانیم که بلای کرونا که می توانست در عرض دو و یا سه هفته، …

از ماست که برماست

شما تا چه اندازه اخبار و حوادث جهان را تعقیب می کنید؟ این روزها، یا …