خانه / مقالات / آشپز خانه یا اتاق نشیمن؟

آشپز خانه یا اتاق نشیمن؟

خانه‌ها در حال حاضر کالای با ارزشی به حساب می‌‌آیند، با اینحال بعضی‌ دوستان وقتی‌ آنرا برای فروش آماده می‌‌کنند توجه کافی‌ برای آماده سازی آن انجام نمی‌‌دهند و از مشورت با کسانی که در این زمینه تخصص دارند خود داری می‌‌کنند. اگر سال‌ها در خانه ای‌ زندگی‌ کرده‌اید برای انجام یک فروش عالی‌ باید مخارجی را صرف نوسازی و آماده سازی آن کنید. برای اینکار اصلا احتیاج به مخارج بالا و هدر دادن پول بسیار نیست، بلکه چگونگی‌ صرف مخارج مهم است. اکثر دکوراتور‌ها و طراح‌ها به اهمیت رنگ زدن و زیباسازی آشپزخانه توافق دارند، آشپزخانه دیگر مانند سابق محلی محصور در گوشه حیاط یا محیطی‌ بسته مانند یک اتاق مجزا نیست ، در بسیاری از کاندو آپارتمان‌های نوسازی که این روزها تحویل خریداران می‌‌شود آشپزخانه بخشی از اتاق نشیمن و نهار خوری است، در واقع این اتاق‌ها را نمی‌‌توان از هم تفکیک کرد، این روز‌ها طراحان دلیلی‌ نمی‌بینند در فضاهای کوچک کاندو‌های امروزی یک قسمت را هم به عنوان اشزخانه از بقیه فضای کاندو جدا کنند بر عکس، آنرا بخشی از فضای قابل استفاده آپارتمان می‌‌کنند، همچنین است در خانه‌های بزرگ تر که فضا هم به میزان کافی‌ وجود دارد ، آشپزخانه قلب خانه است و ‌به اطاقی که افراد خانواده اوقات فراغت خود را در آن سپری میکنند متصل است، اگر در چنین خانه ای‌ زندگی‌ می‌‌کنید گاهی‌ حتی هنگامی که در خانه مهمان دارید و از دوستانتان پذیرایی می‌‌کنید متوجه میشوید که اغلب مهمانان بخصوص وقتی‌ دوستان صمیمی‌ شما باشند تمایل دارند در محل آشپزخانه تجمع کنندو مستقیماً از تولید به مصرف از آنها پذیرایی شود!

 در نتیجه ترکیب رنگ‌ها در آشپز خانه و نحوه آرایش اجزای آن بخصوص هنگام فروش بسیار با اهمیت تر از زمان‌های گذشته است. سنگ  گرانیت برای پیشخوان آشپزخانه و یک هاردوود اعلا یا سنگ مرمر برای کف آن چشم خریداران را خیره خواهد کرد و با خروج از خانه آنرا فراموش نخواهند کرد. رنگ روشنی که فضا را بزرگتر جلوه دهد و در هماهنگی با کف و گرانیت باشد بسیار چشمگیر خواهد شد رنگهای روشن بخصوص هنگام فروش خانه بیشتر توصیه می‌‌شوند اما این به این معنا نیست که همه جا را به رنگ بژ رنگ آمیزی کنیم، توصیه دیگر اینست که هر مصالحی و هر رنگی‌ که انتخاب می‌‌کنید اجرای آن باید با استفاده از نیروی ماهر و متخصص باشد، سهل انگاری در رنگ آمیزی، کفی‌ که درست اجرا نشده باشد، یا هر سهل انگاری دیگری که به قصد صرفه جوئی باشد خریدار را به این فکر می‌‌اندازد که کارها جدی گرفته نشده است. حتماً شما هم زیرزمین هایی که صاحبخانه در اوقات فراغت خودش تکمیل کرده، مشاهده کرده‌اید، اگرچه معمولاً صاحبخانه با شوق و حرارت در مورد آن صحبت می‌‌کند شما متوجه تفاوت کار با انجام حرفه‌ای آن شده‌اید و گاهی‌ در دل آرزو کرده‌اید که کاش صاحب خانه از اشخاص متخصص استفاده می‌‌کرد، خریدار خانه هم هنگام بازدید همین قضاوت را خواهد داشت.

 شخصی‌ را می‌‌شناسم که خانه ای‌ خریداری کرد وچند سالی‌ که در این خانه می‌‌نشست مدام مشغول کار در آن بود، مدام کارهایی در آن انجام میداد، زیرزمین تکمیل میکرد، در گاراژ قفسه بنا می‌‌کرد در حیاط سایه‌بان می ساخت و در پایان خانه را به قیمتی بیش از آنچه خریده بود فروخت و با این تفکر که بخاطر کارهای فراوانی که انجام داده سودی برده است رفت تا همین کار را در خانه‌ای جدید انجام دهد و ظاهراً این چندمین باری بود که اینکار را می‌‌کرد، با قطعیت عرض می‌‌کنم که ایشان اگر هیچ کاری در خانه انجام نمی داد آنرا به قیمت بالاتری به فروش می‌‌رساند، صاحبخانه جدید هنوز بعد از یک‌سال مشغول جمع آوری آنچه ایشان ساخته و دور ریختن آنست، حتی شنیده ام سایه بانی‌ که در حیاط بنا کرده بود فرو ریخت و خدا رحم کرد کسی‌ صدمه ندید! در هر حال اینها نکاتی‌ست که هنگام کار روزمره با آن برخورد می‌‌کنم و خواستم با شما در میان بگذارم. طبق معمول از شما دعوت می‌‌کنم چنانچه قصد خرید یا فروش ملکی‌ را دارید با تعیین وقت قبلی‌ به یکی‌ از دفتر کار من که برای راحتی‌ شما در هشت نقطه مختلف شهر در نظر گرفته شده تشریف بیاورید تا قبل از تصمیم گیری از مشورت رایگان ما استفاده کنید، هدف ما اینست که شما آگاهانه معامله ملک خود را انجام دهید. به امید دیدار.

 کامران انواری

647-808-3450

www.anvari.ca

مطلاب مربوط

فصل های زندگی

فصل پاییز آغاز شد، فصل رنگارنگی برگ های درختان. در این فصل، زیبایی طبیعت، به …

حکایتهای گلستان سعدی به زبان ساده

باب چهارم، در فواید خاموشی حکایت یکم: به یکی از دوستان گفتم: از این روی …